Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Ewa Kwiatkowska: Te zwycięstwa nas podbudują

Ewa Kwiatkowska: Te zwycięstwa nas podbudują

fot. Łukasz Krzywański

ŁKS Łódź sprawił niespodziankę w Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej i wygrał z tamtejszym MKS-em 3:1. – O naszym zwycięstwie zadecydowała zespołowa gra, dobrze funkcjonowała gra w bloku i obronie. Dwa wygrane mecze z ekipami z Wrocławia i Dąbrowy Górniczej podbudują nas – powiedziała środkowa ŁKS-u Ewa Kwiatkowska.

Czy spodziewałyście się zwycięstwa z tak niełatwym rywalem, jakim jest MKS?

Ewa Kwiatkowska: – Szczerze mówiąc, nie liczyłyśmy na wygraną, ale nam się udało i mamy kolejne trzy punkty. Same jesteśmy zaskoczone, ułożyła nam się gra i jest rewelacyjnie. W tym meczu nikt na nas nie stawiał, a nasza gra przeciwko dąbrowiankom była dobra.Czy po pierwszej partii łatwo przegranej nadal wierzyłyście w możliwość wygrania?

W pierwszym secie towarzyszył nam dosyć dużo stres, co było widać w naszej grze, nie było przyjęcia w naszym zespole. Bardzo dobrze, że dziewczyny nie spuściły głów, pozbierały się i w kolejnych trzech partiach nasza gra wyglądała bardzo dobrze.

Właśnie, te kolejne trzy sety pokazały, że stanowicie zgrany i dobrze rozumiejący się zespół. Czy gra blokiem była kluczem do zwycięstwa?

– Tak oczywiście było, nasz blok bardzo dobrze zafunkcjonował, blokowałyśmy rywalki, zdobyłyśmy dzięki temu cenne punkty. Skupiamy się na bloku i obronie i z tego należy się cieszyć, że w meczu przeciwko MKS-owi gra w bloku i obronie była naszym mocnym atutem.

W czwartym secie przy stanie 23:13 dla was chyba za szybko uwierzyłyście, że mecz jest wygrany?

– Zgadza się, myślałyśmy, że mecz jest wygrany za trzy punkty. Ważne, że Iza (Kowalińska – przyp. red.) wzięła w końcówce sprawy w swoje ręce i nastąpiło przełamanie. Skończyła piłkę z pipe’a i dzięki temu wygrałyśmy.

Po trzech meczach macie na swoim koncie pięć punktów, czy jesteście z tego zadowolone?

– Oczywiście, że tak. Przed dwoma meczami zarówno z Impelem, jak i MKS-em nie byłyśmy stawiane w roli faworytek. Cieszy nas fakt, że wygrałyśmy z ekipami z pierwszej czwórki Orlen Ligi z ubiegłego sezonu. Te pięć punktów to dla nas duże zaskoczenie i z tego należy się cieszyć. Bardzo dobrze współpracuje się nam z naszym nowym trenerem, który jest z nami od dwóch spotkań. Wygrane dwa mecze o tym właśnie świadczą.

Kto zdobędzie złoto Orlen Ligi w sezonie 2016/2017?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved