Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewa Kwiatkowska: PTPS wygrał zasłużenie, był od nas lepszy

Ewa Kwiatkowska: PTPS wygrał zasłużenie, był od nas lepszy

– Uważam, że w tym sezonie każdy zespół ma lub będzie miał jakiś taki spadek formy. Mam nadzieję, że taki kubeł zimnej wody na głowy przyda nam się teraz, tym bardziej że przed nami ważne spotkania. Oby to zaprocentowało w przyszłości… – stwierdziła po porażce w Pile środkowa ŁKS-u Commercecon Łódź, Ewa Kwiatkowska.

Czym PTPS was zaskoczył w tym meczu?Ewa Kwiatkowska:Właściwie miałyśmy wszystko rozpisane… Wiedziałyśmy, co ten zespół będzie grać, wiedziałyśmy o szybkich piłkach na skrzydło do Agaty Babicz, tak samo o środkowych. Dobrze wiedziałyśmy, czego się spodziewać, ale uważam, że nie wykonałyśmy tego, co miałyśmy wykonać, czyli nie trzymałyśmy się taktyki. Dziewczyny z Piły na nas napadły i wykorzystały to, a my straciłyśmy trzy punkty.

Na początku to jednak wy napadłyście na rywalki i prowadziłyście 7:1…

– Rywalki wówczas zaczęły grać bardzo dobrze zagrywką i odrzuciły nas od siatki. Na pewno było im wtedy łatwiej nas blokować i podbijać te piłki w obronie. W tym momencie trochę straciłyśmy wiarę w to, co robiłyśmy. Po pierwszym przegranym secie ciężko nam się było otrząsnąć, próbowałyśmy, tego trzeciego seta wygrałyśmy do 17, więc nie było źle. Ale ostatecznie PTPS wygrał zasłużenie, był od nas zdecydowanie lepszy tego dnia.

O zwycięstwie pilanek bardziej decydowała ich dobra gra czy wasza słabsza dyspozycja?

– Nie chcę odbierać rywalkom ich zasług ani umiejętności. Zagrały bardzo fajnie, szybką siatkówkę, są dobrze poukładane. Uważam, że w tym sezonie każdy zespół ma lub będzie miał jakiś taki spadek formy. Mam nadzieję, że taki kubeł zimnej wody na głowy przyda nam się teraz, tym bardziej, że przed nami ważne spotkania. Oby to zaprocentowało w przyszłości…

Liga i rozgrywki pucharowe teraz sprawią, że trzeba będzie grać w środy i w soboty – dacie radę się podnieść?

– Umiejętności nam nie zabraknie, zobaczymy, jak będzie fizycznie. Teraz mamy trochę kontuzji, które wpływają na postawę całego zespołu. Ktoś musi nadrabiać za koleżanki, które są kontuzjowane, problemy są nawet w treningu. Pomaga nam drugi trener, który na treningu też gra z nami. Mam nadzieję, że kontuzjowane zawodniczki jak najszybciej do nas wrócą i będziemy mieli większe możliwości zmian.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved