Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewa Kwiatkowska: Kibice pokazali, że są za nami murem

Ewa Kwiatkowska: Kibice pokazali, że są za nami murem

fot. Katarzyna Antczak

W środę rozegrano awansem pojedynek pomiędzy ŁKS-em Commercecon Łódź a Grot Budowlanymi Łódź. Chociaż derby lepiej zaczęły mistrzynie Polski, to po czterech setach triumfowały siatkarki prowadzone przez trenera Krzyształowicza. – Uważam, że dziewczyny dobrze walczyły, zabrakło naprawdę niewiele. Myślę, że przestoje, które były w meczu, przesądziły o końcowym wyniku. Potrafiłyśmy stracić przewagę nawet pięciu punktów. Niestety z takim przeciwnikiem jak Budowlane tak się nie da, trzeba grać równo cały mecz i wynik jest jaki jest – stwierdziła Ewa Kwiatkowska.

ŁKS Commercecon Łódź od triumfu 25:20 rozpoczął derby Łodzi. W trzech kolejnych odsłonach mimo walki lepsze okazywały się siatkarki Budowlanych. – Pierwszy set grałyśmy wszystko to, co miałyśmy założone, czyli bardzo mocna zagrywka, taktycznie miałyśmy je naprawdę rozpracowane, na wideo było bardzo dobrze pokazane, co miałyśmy robić i tak je przycisnęłyśmy. Z seta na set było coraz więcej błędów, wdarła się niedokładność z naszej strony, troszkę lżejsze zagrywki i wynik jest jaki jest, ale nie tracę nadziei. Widziałam w tym plusy, jest to w sumie trzeci mecz dopiero, będzie dobrze – wyjaśniła Natalia Skrzypkowska.W szeregach mistrzyń Polski najwięcej punktów zdobywały – Aleksandra Wójcik (17 punktów), Katarina Lazović (16) i Monika Bociek (15). Po drugiej stronie siatki prym wiodła Anastasia Kraiduba (35 punktów, 50% skuteczności w ataku) i to ona sięgnęła po nagrodę MVP. – Myślę, że niedużo brakło, te trzy sety były praktycznie przegrane w końcówkach. Uważam, że dziewczyny dobrze walczyły, zabrakło naprawdę niewiele. Myślę, że przestoje, które były w meczu, przesądziły o końcowym wyniku. Potrafiłyśmy stracić przewagę nawet pięciu punktów. Niestety z takim przeciwnikiem jak Budowlane tak się nie da, trzeba grać równo cały mecz i wynik jest jaki jest. Teraz trzeba się odbudować. Mamy następny mecz, niedługo będą kolejne derby – w kółko aż do świąt. Trzeba jak najwięcej tych punktów zdobywać – powiedziała Ewa Kwiatkowska.

Po raz kolejny na trybunach nie zabrakło kibiców, którzy stworzyli niesamowitą atmosferę. Dodatkowo fani ŁKS-u przedstawili ciekawą oprawę. – Czekałam na to, bo wszyscy mówili, że zobaczysz jak będzie na derbach i jestem pod wrażeniem. Cała ta oprawa bardzo mi się podobała – stwierdziła Skrzypkowska. – Kibice pokazali, że są za nami murem. Wcześniej pokazali, że jesteśmy wiewiórą w czołgu. To jest fantastyczne. Jak ktoś nie miał okazji, to naprawdę niech żałuje. Na żywo to wygląda fantastycznie – wtórowała Kwiatkowska.

źródło: ŁKS Łódź - YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved