Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewa Kwiatkowska: Chcę podtrzymać dobrą łódzką passę

Ewa Kwiatkowska: Chcę podtrzymać dobrą łódzką passę

fot. Zawisza Sulechów

 – Była to najlepsza oferta, jaką otrzymałam, długo się nie zastanawiałam nad decyzją. Znam Łódź, grałam w Aleksandrowie Łódzkim i był to udany sezon, dlatego też chcę podtrzymać dobrą łódzką passę z ŁKS-em – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki Ewa Kwiatkowska. W nowym sezonie zawodniczka ta zagra w Orlen Lidze, w barwach beniaminka, ŁKS-u Łódź.

Dlaczego akurat spośród ofert zdecydowałaś się wybrać propozycję ŁKS-u?

Ewa Kwiatkowska: – Była to najlepsza oferta, jaką otrzymałam, długo się nie zastanawiałam nad decyzją. Znam Łódź, grałam w Aleksandrowie Łódzkim i był to udany sezon, dlatego też chcę podtrzymać dobrą łódzką passę z ŁKS-em.Z jakimi nadziejami i oczekiwaniami przychodzisz do nowego klubu?

– Chciałabym, żeby był to udany sezon dla całego klubu, patrząc przez aspekt sportowy, a także organizacyjny. Mam nadzieję, że jako beniaminek dobrze się zaprezentujemy i będziemy wysoko stać w tabeli.

Na ile twoje doświadczenie zdobyte przez lata gry w I lidze według ciebie może ci pomóc w Orlen Lidze?

– Na ile mi pomoże, to się okaże w trakcie sezonu, na pewno dam z siebie wszystko i na tyle, ile będę mogła, pomogę zespołowi.

W najwyższej klasie rozgrywkowej miałaś już okazję grać kilka lat temu jako jeszcze niedoświadczona wtedy zawodniczka. Jakie masz wspomnienia z tamtego okresu?

– Niestety był to mało udany sezon, klub zagościł w ekstraklasie tylko na rok. Tak naprawdę moje doświadczenie było wtedy małe w porównaniu do zawodniczek, które grały po drugiej stronie siatki. Dużo nauczył mnie ten sezon. Przede wszystkim tego, że jeszcze dużo pracy przede mną.

Duży jest według ciebie dziś przeskok z I ligi do Orlen Ligi?

– Jest wiele osób, które już oceniały poziom I ligi i Orlen Ligi i porównywały je do siebie. Sama też kiedyś się wypowiedziałam, że zaciera się różnica między czołówką I ligi a dołem tabeli Orlen Ligi. Jednak uważam, że w moim przypadku najlepiej będzie ocenić to po sezonie, a nie przed. Sprawdzić to na własnej skórze.

Patrząc na zmiany dokonane w składzie Orlen Ligi i transfery, jaki to może być sezon?

– Uważam, że tak jak w poprzednich sezonach, wiele drużyn przyjedzie do Chemika, aby zobaczyć Szczecin, a ja Szczecin już znam. (uśmiech) Będzie to wiodący klub w Orlen Lidze, a jak dalej ułoży się tabela, to się okaże. Jest kilka klubów, które chcą walczyć o medale. Zrobiło się kilka ciekawych roszad w składach, jednak na medal trzeba dużo pracy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved