Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewa Cabajewska: Dostałyśmy łomot

Ewa Cabajewska: Dostałyśmy łomot

W fazie play-off o miejsca 9-12 Pałac Bydgoszcz wyrównał stan rywalizacji, pokonując Developres SkyRes Rzeszów w trzech setach. – Myślałyśmy chyba za dużo, że pójdzie nam łatwo, ale dostałyśmy łomot – przyznała na konferencji prasowej Ewa Cabajewska, kapitan gospodyń. W Wielki Piątek rozegrane zostanie decydujące spotkanie między tymi drużynami.

Pierwsze spotkanie w tej rywalizacji padło na konto rzeszowianek, które wygrały w Bydgoszczy 3:1 i wydawało się, że na własnym terenie również nie powinny mieć problemu z pokonaniem rywalek. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. W rzeszowskiej hali rytm gry nadawały przyjezdne, które pierwszą partię wygrały do 22. W dwóch kolejnych gospodynie prezentowały się lepiej, ale tylko do drugich przerw technicznych. Po nich pojawiały się przestoje, spowodowane błędami własnymi. – Mecz toczył się w sennej atmosferze i zabrakło nam skuteczności. W zasadzie ten pojedynek układał się po naszej myśli, bowiem w dwóch setach prowadziliśmy 16:11 i nagle coś nam uciekło. Tak to jest, że żadna przewaga nie jest bezpieczna. Przegraliśmy później dwie końcówki i nic, gramy dalej… – komentował spotkanie Jacek Skrok, trener Developresu SkyRes Rzeszów.

Dwa ostatnie sety rozstrzygnęły się na konto bydgoszczanek po grze na przewagi (27:25, 26:24). Zwycięstwo ekipy z Bydgoszczy przedłużyło tę rywalizację w fazie play-off o miejsca 9-12. – Spodziewałyśmy się, że będzie ciężko, ale nie aż tak. Być może faktycznie byłyśmy gdzieś myślami już przy rozjazdach i podróży do domu na święta. Myślałyśmy chyba za dużo, że pójdzie nam łatwo, ale dostałyśmy łomot. Na pewno stać nas na lepszą grę i mam nadzieję, że pokażemy ją w piątek – powiedziała Ewa Cabajewska, kapitan ekipy gospodarzy. Zupełnie inne nastroje za to były w ekipie Pałacu. – Bardzo cieszymy się z wygranej. W piątek też zagramy o zwycięstwo – zapowiedziała Joanna Kuligowska, kapitan bydgoskiej drużyny. Natomiast trener Pałacu zwrócił uwagę na zminimalizowanie strat przez jego zespół w kluczowych momentach. – Mecz był dość wyrównany i w dwóch setach 1-2 piłki decydowały o końcowym wyniku. Cieszy mnie postawa zespołu, że nie odpuścił i walczył do końca – zakończył Adam Grabowski, szkoleniowiec Pałacu Bydgoszcz. Trzecie i tym samym ostatnie spotkanie w tej parze play-off rozegrane zostanie w Wielki Piątek, a zwycięzca zmierzy się w kolejnej rundzie play-off ze zwycięzcą pary KSZO Ostrowiec Św. – Legionovia Legionowo.