Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Eva Mori: Chodziło o czas, teraz znamy się lepiej

Eva Mori: Chodziło o czas, teraz znamy się lepiej

fot. Michał Szymański

ŁKS Commercecon Łódź po pokonaniu Wisły Warszawa wskoczył na trzecie miejsce w tabeli Ligi Siatkówki wyprzedzając rywalki z miasta. Przed nimi są tylko zespoły z Polic i Rzeszowa z którymi Łódzkie Wiewióry zmierzą się w najbliższych dniach. Gra ŁKS-u wygląda coraz lepiej, a słoweńska rozgrywająca wierzy, że jej zespołowi uda się nawiązać równą walkę w lidze, a także w nadchodzącym spotkaniu Ligi Mistrzyń z Igor Gorgonzola Novara.

Oglądając to spotkanie chwilami odnosiłam wrażenie, że wam lepiej gra się z silniejszymi zespołami typu Chemik czy Developres.Eva Mori:Trzeba przyznać, że w tym okresie gramy naprawdę dużo. Kiedy widzisz przed sobą drużyny, które nie są na początku tabeli, trochę trudniej jest grać. One chcą wygrać z tobą, bo jesteś mistrzem. Ty wiesz, że jesteś od nich lepszy, ale musisz udowodnić to na boisku. Tak więc w tym meczu trochę spanikowałyśmy. W pierwszym secie udało nam się pokazać, ile znaczymy, ale w drugim i trzecim poziom spadł. Ważne są jednak zdobyte trzy punkty, a ja jestem dumna z mojej drużyny.

Udało wam się więc utrzymać koncentrację. Niektórym zespołom stracenie takiej przewagi mogłoby popsuć szyki.

– Tak, od dwóch dni trener powtarzał nam, że nie można się rozpraszać. Sporo zależy od tego jak podejdziesz do meczu. Jeśli zaczniesz go dobrze, to znaczy, że potem łatwiej jest się zrelaksować i narzucić rywalowi swoją grę. Jeśli zaczniesz mecz źle, one widzą, że nie jesteś odpowiednio skupiony. To znaczy, że nie jesteś w meczu i łatwiej można spróbować cię „ugryźć”. Sam sobie stwarzasz problemy.

Coś się zmieniło w drużynie w ostatnim czasie? Miałyście zły początek sezonu, ale teraz wszystko zaczyna zmierzać we właściwą stronę. Mam wrażenie, że lepiej się rozumiecie na boisku i poza nim. Potrzebna była zespołowa rozmowa, czy po prostu chodziło o czas?

– Wydaje mi się, że chodziło tylko o czas. Znamy się lepiej, czujemy się ze sobą lepiej i rozumiemy się lepiej. Wiemy po prostu która piłka jest czyja. Pracowałyśmy naprawdę sporo na treningach. Także dlatego prezentujemy na boisku większą radość i luz, bo wcześniej nam tego brakowało.

Przyda wam się to z pewnością w meczach z Developresem i Chemikiem, bo teraz przed wami naprawdę trudny okres.

– Z pewnością tak. Czeka nas trudny okres, ale pracowałyśmy pod tym kątem. Jeśli chcemy wygrać ligę, to musimy pokonywać także drużyny z góry tabeli. Nawet jeśli teoretycznie wydają się poza zasięgiem wszystkich. Zobaczymy jak pójdzie nam z w Rzeszowie i w meczu z Chemikiem. Mam nadzieję, że będziemy się dobrze bawić na boisku, bo jeśli tak będzie to z pewnością uda nam się przywieźć do domu coś dobrego i zdobyć punkty.

Śledzisz wydarzenia we włoskiej lidze? Novara miała trudny okres, a jeśli wam uda się teraz zbudować na meczach z Chemikiem i Developresem, to z nimi też da się powalczyć.

– Oglądam mecze ligi włoskiej przede wszystkim dlatego, że mam tam wciąż sporo przyjaciółek. Oglądam więc wszystko i im kibicuję. Jeśli pokażemy na co nas stać i zagramy tak, jak to umiemy najlepiej, oraz jeśli hala będzie pełna tak, jak może tylko być, jeśli nasi cudowni kibice nam pomogą to z pewnością możemy zaprezentować się bardzo dobrze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved