Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Europejskie puchary zastopowane w całości

Europejskie puchary zastopowane w całości

fot. pzps.pl

Jeszcze do wczoraj trzymał się ostatni bastion w siatkarskich europejskich pucharach. Wciąż toczyła się rywalizacja pomiędzy rosyjskimi drużynami w półfinale Pucharu CEV. Lokomotiw Nowosybirsk w czwartek wygrał pierwszy mecz z Zenitem Sankt Petersburg. Rewanż zaplanowano na kolejne czwartkowe popołudnie, ale już wiemy, że nie dojdzie on na razie do skutku. 

W związku z zawieszeniem rozgrywek ligowych w Rosji, również europejska federacja zareagowała na obecność koronawirusa w tym kraju. CEV poinformował, że mecz rewanżowy nie odbędzie się w planowanym terminie.Drużyna Fabiana Drzyzgi wygrała pierwszy mecz 3:1 i wydawało się, że w przyszłym tygodniu poznamy pierwszego i jedynego dotychczas finalistę europejskich pucharów. Tak się jednak nie stanie. Przełożenie meczu rewanżowego oznacza, że już wszystkie rozgrywki pucharowe zostały zawieszone i oczekują na dalszy rozwój sytuacji.

Władze europejskiej federacji deklarują, że na bieżąco – godzina po godzinie monitorują stan epidemiczny w Europie i na jego podstawie podejmują kolejne decyzje, kierując się głównie zdrowiem zawodników i kibiców. CEV deklaruje również, że wszelkie podejmowane kroki są w duchu sportu i solidarności w tym trudnym dla sportu czasie.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved