Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Europejskie puchary oficjalnie odwołane

Europejskie puchary oficjalnie odwołane

fot. pzps.pl

PlusLiga, Serie A, liga rosyjska – te wszystkie rozgrywki już dawno zakończyły zmagania siatkarskie. Ostatnią szansą, aby klubowe rozgrywki jeszcze zagościły na parkietach, były wstrzymane w marcu europejskie puchary. Te CEV właśnie oficjalnie odwołał, a zgodnie oficjalnym komunikatem – zamierza przyznać 80% planowanych gratyfikacji finansowych. Na pewno nie odbędzie się również tegoroczna Liga Europejska. 

Siatkarski Plan Marshalla

To jednak nie jedyne decyzje podjęte przez administrację CEV, która ustanowiła siatkarski „Plan Marshalla”. Jego wartość ma wynosić 11,5 mln euro. – Zdrowie sportowców, trenerów, kibiców i organizatorów pozostaje naszym priorytetem na tym etapie i dlatego musi przeważać nad innymi interesami – mówił Aleksandar Boricić, prezydent europejskiej konfederacji. CEV zapewnia, że chce zapewnić jak najwięcej elastyczności w przywracaniu siatkówki do życia, jednak zgodnie z wytycznymi organizacji zdrowia oraz odpowiednich władz krajowych.EUROPEJSKIE PUCHARY OFICJALNIE ZAKOŃCZONE

CEV oficjalnie też odwołał, zawieszone marcu, europejskie puchary. Zarząd ustalił jednak, że 80% przewidywanych nagród pieniężnych zostanie rozdysponowane wśród drużyn uczestniczących w europejskich pucharach, dodatkowo zobowiązał się również utrzymania wysokości nagród w kolejnym sezonie, a także zapowiedział dodatkowe wsparcie dla klubów.

Liga Europejska i kwalifikacje do mistrzostw Europy 2021

CEV odwołało także Ligę Europejską, zarówno jej złotą, jak i srebrną edycję, które miały rozpocząć się pod koniec maja. Plany europejskiej konfederacji wzięły również pod uwagę kwalifikacje do mistrzostw Europy 2021. Na ten moment CEV opracowuje sposoby, które mają ułatwić organizację meczów kwalifikacji, które wstępnie mają się one odbyć w styczniu 2021 roku. Ostateczna decyzja w tej sprawie terminu ma zapaść 1 lipca.

Imprezy młodzieżowe

Przełożone na ten moment zostały także imprezy młodzieżowe –  mistrzostwa europy kadetek, juniorek, kadetów oraz juniorów. CEV zatwierdził plan przełożenia rund kwalifikacyjnych na lato 2020 roku i zapowiedział, że będzie współpracował z organizatorami w celu ustalenia odpowiednich – nowych terminów. Jednocześnie władze europejskiej konfederacji zapewniły swoje wsparcie finansowe w zakresie imprez młodzieżowych.

Siatkówka plażowa

CEV zapowiedział także współpracę z organizatorami rozgrywek siatkówki plażowej, które obejmuje między innymi miesięczny termin ewentualnego odwołania turniejów z cyklu World Tour. CEV ponownie otworzy proces ubiegania się o organizację drugiego i ostatniego etapy CEV Beach Volleyball Continental Cup, które wyłonią pary kwalifikujące się do udziału w igrzyskach olimpijskich.

źródło: cev.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, Liga Europejska

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved