Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Estonia jednym z gospodarzy mistrzostw Europy 2021

Estonia jednym z gospodarzy mistrzostw Europy 2021

fot. CEV

Prezes europejskiej federacji siatkarskiej (CEV) Aleksandar Boricić ogłosił gospodarzy kolejnej edycji mistrzostw Europy. Na pewno jednym z krajów, które będą gościć turniej będzie Estonia.

Według informacji Przeglądu Sportowego to Estonia, Finlandia, Czechy i Niemcy w turnieju siatkarzy oraz Serbia, Rumunia, Bułgaria i Grecja będą gospodarzami turnieju siatkarek. Na pewno Estończycy będą gospodarzami mistrzostw Europy mężczyzn, co ogłosił prezydent CEV – Aleksandar Boricić. Podobnie jak tegoroczne, tak i mistrzostwa Europy w 2021 roku, odbędą się w czterech krajach. Tę decyzję prezes europejskiej federacji podał w trakcie odbywającego się Tallinie turnieju finałowego Złotej Ligi Europejskiej.Oficjalne potwierdzenie gospodarzy mistrzostw Europy ma nastąpić w Paryżu. Przy okazji finałów tegorocznego czempionatu Starego Kontynentu mężczyzn odbędzie się kongres CEV.

Do rozpoczęcia tegorocznego czempionatu siatkarek pozostały dwa miesiące (23 sierpnia – 8 września). Polki w grupie B, która swoje mecze rozegra w Łodzi, podejmą Włochy, Belgię, Ukrainę, Portugalię i Słowenię. Panów faza grupowa czeka w Amsterdamie i Rotterdamie. W grupie D ich rywalami będzie: Holandia, Czechy, Estonia, Ukraina i Czarnogóra. Turniej potrwa od 12 do 29 września.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved