Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Estończyk pozostaje w Cuprum

Estończyk pozostaje w Cuprum

fot. Katarzyna Antczak

Robert Täht jest kolejnym zawodnikiem, który przedłużył współpracę z Cuprum Lubin. Młody estoński przyjmujący w miedziowych barwach ma występować przez dwa najbliższe sezony. Cuprum Lubin jest klubem, który z roku na rok chce sięgać coraz wyżej, stawiać sobie bardziej ambitne cele. – Chcę być częścią takiej drużyny – powiedział zawodnik.

Robert Täht dołączył do zespołu miedziowych przed rokiem, opuszczając zespół BIGBANK Tartu (Estonia). W Lubinie nie dostawał na początku zbyt wielu szans na grę, ale kiedy trener mu w końcu zaufał, to znacząco przyczynił się do zwycięstwa 3:0 nad Asseco Resovią Rzeszów, odbierając również statuetkę MVP. – Dla mnie osobiście ten sezon był jak przejażdżka na kolejce górskiej – pełen wzlotów i upadków. Rozpocząłem te rozgrywki jako zawodnik rezerwowy, ale moja ciężka praca na treningach w końcu się opłaciła i kończyłem go już jako zawodnik szóstkowy – wspomina Robert Täht. – Dla mnie najważniejsze są dwie rzeczy – podnosić swój poziom indywidualny jako siatkarza i być w stanie pomóc drużynie na tyle, aby wspólnie osiągnąć cele stawiane przed zespołem. Wydaje mi się, że w obu tych aspektach odniosłem sukces. Dlatego też jestem bardzo zadowolony i usatysfakcjonowany tym, jak przebiegł mój pierwszy sezon poza domem – dodaje.Po dobrych występach młodego siatkarza włodarze Cuprum zaproponowali mu nowy, dłuższy kontrakt, który będzie obowiązywał przez dwa najbliższe sezony. – Po pierwsze PlusLiga jest jedną z najlepszych lig świata. Byłem naprawdę szczęśliwy, mogąc tu grać i czując atmosferę, którą podczas meczów tworzą kibice. Także możliwość gry ramię w ramię z naprawdę utalentowanymi chłopakami oraz zawodnikami z czołówki światowej dawała mi wiele radości i satysfakcji. Po drugie wydaje mi się, że Cuprum Lubin jest klubem, który z roku na rok chce sięgać coraz wyżej, stawiać sobie bardziej ambitne cele. Chcę być częścią takiej drużyny i dlatego zdecydowałem się zostać na dłużej. A po trzecie? Bardzo dobrze czuję się w Lubinie i na razie nie zamierzam się nigdzie przenosić – kontynuuje z uśmiechem zawodnik.

Teraz Robert skupia się na treningach, które pod okiem Gianniego Cretu odbywa wraz z kolegami z reprezentacji Estonii. Czy w związku z tym myślał już, jakie cele postawi sobie na kolejny sezon na polskich, ligowych parkietach? – Wydaje mi się, że zarówno klub, jak i zespół chcą zrobić w następnym sezonie kolejny krok do przodu, dotrzeć jeszcze troszkę wyżej. Myślę więc, że celem będzie strefa medalowa. Wiadomo, że nie będzie to łatwe, ale też nie powinno takie być. Jeśli byłoby łatwe, to każdy mógłby to osiągnąć. My na nasz sukces chcemy zapracować – zakończył estoński przyjmujący.

Przypomnijmy, że jest on już kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na przedłużenie współpracy z Cuprum. Wcześniej na podobny krok zdecydowali się Dawid Gunia, Łukasz Kaczmarek, a także Keith Pupart. Za to na obranie innego kierunku zdecydowali się: Marcin Możdżonek, Wojciech Włodarczyk oraz Szymon Romać.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved