Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Espadon Szczecin najlepszy w Turnieju Partnerstwa Regionalnego

Espadon Szczecin najlepszy w Turnieju Partnerstwa Regionalnego

W niedzielę rozegrane zostały ostatnie pojedynki w ramach Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni. Na zakończenie zmagań Cerrad Czarni Radom pokonali bez starty seta Aluron Virtu Wartę Zawiercie, zaś Espadon Szczecin triumfował w czterech odsłonach nad Dafi Społem Kielce, pieczętując tym samym triumf w zawodach w Kozienicach.

Najpierw na parkiecie zameldowali się siatkarze Dafi Społem Kielce oraz Espadonu Szczecin. Premierowa odsłona padła łupem zawodników z Kielc, którzy zwyciężyli po walce na przewagi (26:24). W kolejnych setach Espadon Szczecin w pełni kontrolował już bieg wydarzeń na boisku. Zespół Michała Gogola triumfował w następnych partiach 25:23, 25:21 oraz 25:20. Szczecinianie nie przegrali w turnieju żadnego meczu, dlatego w pełni zasłużenie triumfowali w całych rozgrywkach.

Espadon Szczecin – Dafi Społem Kielce 3:1
(24:26, 25:23, 25:21, 25:20)

Dwie godziny później w hali sportowej w Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu zameldowali się siatkarze Cerrad Czarnych Radom oraz Aluronu Virtu Warta Zawiercie. Obie drużyny rozpoczęły spotkanie od mocnych zagrywek, jednak to Cerrad Czarni Radom wysunęli się na nieznaczne prowadzenie (9:8). Przez długi czas nie można było wyłonić zdecydowanego faworyta. W końcówce pierwszej partii radomianie zachowali więcej „zimnej krwi” i wygrali walkę na przewagi (27:25).

W drugiej odsłonie niedzielnego meczu goście z Zawiercia zaczęli systematycznie budować przewagę nad swoim przeciwnikiem. Bardzo dobrze w ataku spisywali się Michał Żuk oraz Łukasz Kaczorowski, którzy wyprowadzili swój zespół na trzypunktowe prowadzenie (8:5). Aluron przez większość seta utrzymywał prowadzenie. Drużyna Emanuele Zaniniego nie zdołała jednak utrzymać go do końca, tracąc przewagę w końcówce seta. Przy stanie (20:20) skutecznym atakiem ze środka popisał się Dmytro Teryomenko i Wojskowi wyszli na prowadzenie (21:20). Siatkarze Roberta Prygla nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w tym secie, wygrywając go 25:23.

Trzeci set okazał się ostatnim w tym pojedynku. Goście z Zawiercia wprawdzie zbudowali solidną przewagę (13:16), jednak podobnie jak w poprzedniej odsłonie nie zdołali utrzymać komfortowej przewagi do końca seta. Grę zespołu Cerrad Czarnych Radom poprowadził w ataku Michał Filip, po którego zagraniach widniał wynik (17:17). W końcówce więcej cierpliwości ponownie wykazali Wojskowi, co miało swoje odzwierciedlenie w rezultacie i końcowym triumfie (25:23).

Najskuteczniejszymi zawodnikami w szeregach Cerrad Czarnych Radom okazali się Michał Filip – autor 17 punktów oraz środkowy Dmytro Teryomenko – zdobywca 10 „oczek”, który otrzymał również tytuł MVP zmagań. W drużynie Aluronu najwięcej punktów zdobyli Łukasz Kaczorowski – 12 punktów i Michał Żuk – 12 punktów.

Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0
(27:25, 25:23, 25:23)