Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Espadon chce nawiązać współpracę z Uniwersytetem Szczecińskim

Espadon chce nawiązać współpracę z Uniwersytetem Szczecińskim

Działacze Espadonu Szczecin chcą stawiać nie tylko na zespół grający w PlusLidze, ale także inwestować w młodzież, która ma grać w zespole II-ligowym. Oparty ma być on na młodzieżowcach i studentach, a w projekt ma zaangażować się Uniwersytet Szczeciński, z którym działacze ekipy z PlusLigi zamierzają podjąć rozmowy.

W minionym sezonie Espadon Szczecin grał nie tylko w PlusLidze, ale także w rozgrywkach do lat 23 oraz w II lidze. Jednak drużyna rywalizująca na II-ligowym froncie w trakcie sezonu została wycofana z rozgrywek. Teraz ponownie została do nich zgłoszona, bowiem przesądzone jest, że w kolejnym sezonie zabraknie rywalizacji w Młodej Lidze, a wciąż pod znakiem zapytania stoi walka w zmaganiach do lat 23. – Skoro nie ma Młodej Ligi, to zaproponowano, że zespoły mogą wystartować w II lidze. Przyjęliśmy to wyzwanie, natomiast w tej chwili czekamy na rozwój wypadków. Wciąż bowiem nie wiadomo, czy wystartują rozgrywki do lat 23. PZPS jest w kontakcie z ministerstwem sportu, które nie wypowiedziało się jeszcze na ten temat – powiedział Zdzisław Gogol.Działacze Espadonu w projekt rozwoju siatkówki w województwie zachodniopomorskim chcieliby włączyć Uniwersytet Szczeciński, aby młodzi gracze mogli nie tylko rozwijać się sportowo, ale też zdobywać wykształcenie, które pomoże im w odnalezieniu własnego miejsca po zakończeniu kariery sportowej. – Chcielibyśmy, żeby młodzi zawodnicy po ukończeniu wieku juniora, a nie kwalifikujący się jeszcze do gry w PlusLidze, mogli rozwijać swoje umiejętności siatkarskie w II lidze – zaznaczył Gogol, który jednocześnie zapowiedział podjęcie rozmów z Uniwersytetem Szczecińskim. Jeśli zakończą się one sukcesem, to jest duża szansa, że studenci grający w II-ligowych rozgrywkach będą reprezentowali uczelnię także w Akademickich Mistrzostwach Polski. – Chcemy porozumieć się z uczelnią, żeby współfinansowała ona udział w rozgrywkach II-ligowych. Zostaną podjęte rozmowy w tej kwestii. Mamy na nie miesiąc. Po ubiegłorocznych doświadczeniach nie chcemy wchodzić z takim poziomem finansowania zawodników, którym uczelnia mogłaby dać stypendia i zagwarantować akademik. Jeśli uczelnia podejmie rękawicę, to spróbujemy wszystko zbilansować i ułożyć tak, żeby miało ręce i nogi. Chcielibyśmy, żeby ten zespół oparty był na studentach i młodzieżowcach – zaznaczył Zdzisław Gogol.

Z pewnością jest to ciekawa inicjatywa, która włączyłaby kolejny podmiot, jakim jest Uniwersytet Szczeciński w rozwój siatkówki w regionie. Nie byłby to jednak pierwszy taki ośrodek, w którym sport łączono by z nauką, bo na podobnych zasadach funkcjonuje chociażby I-ligowa AGH Kraków, w której zawodnicy ogrywają się na zapleczu elity, a jednocześnie mają możliwość studiowania i zdobywania dyplomów, które potem ułatwiają im funkcjonowanie po zakończeniu przygody z siatkówką.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved