Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Enea Energetyk Poznań rozpoczyna walkę o siatkarską elitę

Enea Energetyk Poznań rozpoczyna walkę o siatkarską elitę

Poznańska drużyna na początku sierpnia rozpoczęła przygotowania do zbliżającego się sezonu 1 Ligi Siatkówki Kobiet. Czwarty zespół ubiegłorocznych rozgrywek został mocno przebudowany, a celem w nowym sezonie jest strefa medalowa. – Cichym marzeniem jest awans do ekstraklasy – mówi Karolina Różycka, wielokrotna reprezentantka Polski i najbardziej doświadczona zawodniczka w ekipie.

Enea Energetyk Poznań debiut na siatkarskich parkietach 1 Ligi Kobiet zaliczyła w ubiegłym sezonie. Startując jako beniaminek rozgrywek, drużyna została zbudowana całkowicie od zera. Celem było miejsce w najlepszej czwórce 1 Ligi, co się udało. W walce o brązowy medal lepszy okazał się zespół z Wieliczki, a poznanianki zakończyły sezon na bardzo dobrym czwartym miejscu. Z początkiem sierpnia zakończył się okres wypoczynkowo-regeneracyjny, a siatkarki Enei Energetyka Poznań rozpoczęły treningi w przebudowanym składzie. Z poprzedniego sezonu pozostały rozgrywające Aleksandra Pasznik i Iwona Zuzel, libero Karolina Bohdanowicz i Natalia Bogdanowicz oraz przyjmujące Barbara Cembrzyńska i Klaudia Świstek. W letnim oknie transferowym do zespołu dołączyło 6 nowych zawodniczek. Katarzyna Urbanowicz, Simona Dreczka oraz Aleksandra Muszyńska będą występować na środku bloku, Izabella Rapacz i Aleksandra Omelaniuk zagrają na ataku, natomiast Karolina Różycka wzmocni przyjęcie poznańskiej drużyny. Podobnie jak w roku ubiegłym uzupełnieniem składu będą juniorki Agata Sklepik i Alicja Szafrańska.Tegoroczny skład Enea Energetyk Poznań jest kompozycją młodości i doświadczenia. Najbardziej utytułowaną siatkarką w ekipie jest wielokrotna reprezentantka Polski Karolina Różycka (Kosek). – Z dziewczynami nie spotkałyśmy się wcześniej na parkiecie, dopiero się poznajemy, więc za wcześnie na oceny. Jednak już teraz mogę powiedzieć, że bardzo podoba mi się ich podejście i zaangażowanie na treningach. Jeśli dalej będziemy ciężko pracować, to przed nami same sukcesy! – mówi Karolina. – O Energetyku słyszałam wiele dobrych opinii, z Poznania podchodzi mój mąż, tu mieszkamy i tutaj urodził się nasz synek, dlatego jak tylko pojawiła się okazja dołączenia do drużyny, nie wahałam się ani chwili. Moim celem jest rozegrać sezon bez kontuzji, a cichym marzeniem awans do ekstraklasy. Do tego jednak daleka droga, a my jesteśmy na jej początku – dodaje Karolina.

– W pierwszym tygodniu okresu przygotowawczego zostały przeprowadzone badania z fizjoterapeutami, badania lekarskie oraz testy motoryczne. Teraz ćwiczymy fizycznie z elementami siatkówki i poznajemy zawodniczki. Przed nami z pewnością dużo pracy, aby zespół odpowiednio funkcjonował i był zgrany zgodnie z oczekiwaniami. Bez wątpienia ważna jest też atmosfera, która pomoże nam skrystalizować zespół i utrzymać efektywność pracy. Mamy świetny sztab – pozostał z nami trener Dominik Hajduk i statystyk Krzysztof Kuźniak, natomiast dołączyli do nas trenerzy przygotowania motorycznego Michał Jędrzejczyk z Allstar Athletics i Jakub Gdula oraz fizjoterapeuta Bartek Rakowski – powiedział Marcin Patyk, pierwszy trener Enei Energetyka Poznań. – Liga z pewnością będzie bardzo wymagająca. Jest 14 zespołów i myślę, że poziom będzie bardzo wyrównany. Celem jest lepszy wynik niż w poprzednim sezonie. Wówczas byliśmy bardzo blisko podium, tym razem chcemy na nim stanąć i zdobyć medal – dodaje Patyk.

Nowy sezon to nie tylko wyższe cele i poziom sportowy w klubie, to również nowa strategia biznesowo-marketingowa, której celem jest systematyczny rozwój także w wymiarze pozasportowym. – Chcemy budować unikalne miejsce, w którym biznes spotyka się ze sportem, a obie strony tej współpracy osiągają wymierne korzyści. Rozmawiając z partnerami i sponsorami, którzy są zainteresowani promocją przez sport, skupiamy naszą uwagę na ich celach oraz dobieramy takie narzędzia, które pozwolą je realizować – mówi Jakub Matyka, marketing manager klubu. – Zależy nam również na tym, żeby poznaniacy jeszcze bardziej pokochali siatkówkę. Uruchamiamy nowe kanały komunikacji w mediach społecznościowych, startujemy z nową stroną internetową, a mecze rozgrywane na popularnej „Chwiałce” będą idealnym miejscem na mapie Poznania do spędzenia czasu z całą rodziną – dodaje. Pierwsza kolejka sezonu 2018/2019 zostanie rozegrana w Poznaniu 29 września, a przeciwnikiem Enei Energetyka Poznań będzie zespół KŚ AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wcześniej, na początku września zostanie rozegrany w Poznaniu turniej towarzyski, którego szczegóły przedstawimy niebawem.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved