Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Emilia Mucha: To nie było łatwe spotkanie

Emilia Mucha: To nie było łatwe spotkanie

fot. lsk.plps.pl

3:1 BKS Bielsko-Biała pokonał MKS Kalisz w ostatnim meczu sezonu. – Jesteśmy znowu na dobrej ścieżce – podkreślała po meczu Emilia Mucha. O reakcji swojego zespołu i zmianach, jakie w ostatnim czasie dotknęły kaliszanki, mówiła natomiast Natalia Strózik. – Już widać, że nasza gra jest bardziej poukładana i lepiej to wyglądało – zaznaczyła.

Kompletem punktów siatkarki BKS-u Bielsko-Biała zakończyły rok 2018 na ligowych parkietach. W sobotni wieczór bielszczanki mimo trudności pokonały rywalki z Kalisza. – To nie było łatwe spotkanie. W pierwszym secie pojawiło się trochę błędów w przyjęciu i nieskończonych piłek i chyba za szybko myślałyśmy, że ten mecz sam się wygra – mówiła po spotkaniu Emilia Mucha. Bielszczanki kontrolowały sytuację w kluczowych fragmentach poszczególnych setów, pewnie wygrywając dwie pierwsze partie. Dopiero w trzeciej odsłonie kaliszanki stawiły większy opór rywalkom. Zryw MKS-u był jednak chwilowy i finalnie podopieczne Jacka Pasińskiego musiały uznać wyższość rywalek.Dominacja gospodyń we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła była zauważalna. Największym atutem ekipy Bartłomieja Piekarczyka była czujna gra w bloku, o czym mówiły również same zawodniczki. Dobrą dyspozycję BKS-u na siatce potwierdzają meczowe statystyki, bezpośrednio blokiem gospodynie zdobyły aż 16 punktów, najczęściej ataki rywalek powstrzymywała Julia Nowicka.

Kaliszanki miały swoje szanse w spotkaniu i mimo że komplet punktów pozostał w Bielsku-Białej przyjezdne zaprezentowały się z dobrej strony. – Wydaje mi się, że zmiana trenera wpłynęła na naszą grę. Mimo tylko dwóch wspólnych treningów już widać, że nasza gra jest bardziej poukładana i lepiej to wyglądało – mówiła po spotkaniu Natalia Strózik, która w meczu pojawiła się na nietypowej dla siebie pozycji – atakującej.

źródło: inf. własna, siatkowka.bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved