Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Emanuele Zanini: Zagramy na najwyższym poziomie motywacji

Emanuele Zanini: Zagramy na najwyższym poziomie motywacji

fot. Aleksandra Twardowska

Aluron Virtu Warta Zawiercie w niedzielne popołudnie podejmie BBTS Bielsko-Biała. – Bielszczanie nadal walczą o utrzymanie PlusLigi pod Dębowcem. Dla nich to ostatnia szansa. Przyjeżdżają do Zawiercia z nożem na gardle. Czeka nas bardzo trudne spotkanie – mówi przed tym meczem szkoleniowiec Jurajskich Rycerzy, Emanuele Zanini.

Przed wami ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego PlusLigi. Jaki to był sezon dla trenera beniaminka?Emanuele Zanini:To był bardzo pozytywny sezon. Dla każdego beniaminka pierwszy sezon jest bardzo trudny. Począwszy na organizacji, poprzez zawodników, którzy przychodzą do klubu, ponieważ niektórzy przychodząc tutaj, mieli już przeszłość w PlusLidze, a niektórzy dopiero zdobyli doświadczenie w tej lidze. Ze wszystkich naszych elementów stworzyliśmy jeden wspólny cel w postaci utrzymania w lidze, który osiągnęliśmy.

BBTS Bielsko-Biała ciągle walczy o utrzymanie w PlusLidze. W porównaniu do poniedziałkowego meczu z Dafi Społem Kielce wydaje mi się, że będzie to o wiele trudniejsze spotkanie. 

– Zgadzam się. BBTS ciągle walczy o utrzymanie. Dla niego to ostatnia szansa. Przyjeżdża do Zawiercia z nożem na gardle. Jutro czeka nas bardzo trudne spotkanie, ponieważ chcemy zakończyć sezon zwycięstwem. Zagramy na najwyższym poziomie motywacji i będziemy mieli jeden cel.

Czy w jutrzejszym spotkaniu zagrają zawodnicy, którzy spędzili mniejszą ilość czasu na parkiecie?

– Za każdym razem na boisku grają ci zawodnicy, którzy w danym czasie są w najlepszej formie. Nieważne kto zagra, zawodnicy będą skupieni na jak najlepszej grze i wygraniu tego meczu.

Po tym meczu dowiemy się, z kim i o które miejsce zagracie. Potencjalni rywale to Cerrad Czarni Radom, GKS Katowice, Cuprum Lubin i KPS Stocznia Szczecin. Gdyby trener mógł wybrać z tej czwórki zespół do rywalizacji, to byłby to…

– Na pewno nie GKS Katowice. Ponieważ dwukrotnie wygraliśmy z nim 3:0, więc z tym zespołem nie chciałbym grać. Natomiast z pozostałymi zespołami dwukrotnie przegraliśmy i nadarza się szansa rewanżu. Gdybym mógł wybrać, to najbardziej chciałbym zagrać mecz z Cerradem Czarnymi Radom.

źródło: aluronvirtu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved