Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Emanuele Zanini przed meczem z Espadonem

Emanuele Zanini przed meczem z Espadonem

fot. Aleksandra Twardowska

– Przygotowujemy się najlepiej, jak możemy do tego spotkania. Główną motywacją do piątkowego meczu jest chęć zwycięstwa, a drugą motywacją jest zrewanżowanie się za pierwsze spotkanie – mówi przed meczem z Espadonem Szczecin szkoleniowiec Aluronu Virtu Warty Zawiercie, Emanuele Zanini.

Przy rezultacie 14:14 w ostatnim secie w spotkaniu z MKS-em Będzin pojawiła się myśl u trenera, że może się powtórzyć wynik tie-breaka z Olsztyna.Emanuele Zanini:Nie można połączyć tego seta z innym spotkaniem. To byli inni przeciwnicy, inna gra, inna hala. Przez całego tie-breaka graliśmy punkt za punkt, jeśli przewaga się pojawiła, to maksymalnie dwóch punktów, więc mój umysł był wyłącznie skupiony na sytuacji na parkiecie. W piątym secie obydwie drużyny zagrały bardzo dobrze i kibice mogli obejrzeć świetne widowisko.

Indywidualności przeważyły o wygranej Aluronu Virtu?

– Nie, każdy z zawodników był bardzo ważny. Kiedy Zajder wszedł na podwyższenie bloku, rezultat brzmiał 8:8 i po dwóch akcjach prowadziliśmy 10:8. Na dodatek w górze mieliśmy jedną piłkę na powiększenie przewagi jeszcze o jeden punkt, MKS doprowadził do remisu i musieliśmy grać na przewagi. Gratuluję zespołowi, ponieważ zagraliśmy bardzo mądrze w tie-breaku z 60-procentową skutecznością bez błędu własnego i zdobyliśmy pięć jednoosobowych bloków, które zrobiły różnicę w piątym secie.

Zmierzycie się teraz z Espadonem Szczecin, który w drugiej rundzie PlusLigi wygrał jedno spotkanie z Dafi Społem Kielce. Po porażce w Szczecinie Jurajscy Rycerze chcą się zrewanżować.

– To jest kolejne ważne spotkanie. Nasz bezpośredni przeciwnik. Mamy bardzo dużo motywacji i powodów, by wygrać to spotkanie. Przygotowujemy się najlepiej jak możemy do tego spotkania. Główną motywacją do piątkowego meczu jest chęć zwycięstwa, a drugą motywacją jest zrewanżowanie za pierwsze spotkanie.

Aluron Virtu Warta Zawiercie spotkanie z Espadonem rozpocznie z jednym bądź z dwoma libero?

– Nie chcę nic mówić na ten temat, ponieważ nie będę pomagał moim przeciwnikom. Jedyne co teraz mogę powiedzieć to to, że wszyscy nasi zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry i nie mogą się doczekać spotkania z drużyną ze Szczecina. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe spotkanie, jednak kolejny raz rozegramy spotkanie przy komplecie publiczności, która dodaje nam skrzydła. Chcemy święta spędzić w spokojnej atmosferze.

Dokładnie, przed nami święta Wielkiej Nocy. Jak wygląda Wielkanoc we Włoszech?

– Bardzo podobnie jak w Polsce, ponieważ jesteśmy krajem katolickim. Celebracja zaczyna się od Wielkiego Piątku do poniedziałku. Drugi dzień świąt jest przeznaczony dla rodziny i przyjaciół. Ludzie wychodzą do swoich ogrodów, restauracji czy po prostu do parku i przy grillu spędzają ten czas.

Czyli tradycja Lanego Poniedziałku nie jest we Włoszech znana.

– Nie, nie. Zanim mi o niej opowiedziałeś, nie wiedziałem w ogóle, że takie święto istnieje.

źródło: aluronvirtu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved