Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Emanuele Zanini: Potrzebujemy więcej ciągłości w grze

Emanuele Zanini: Potrzebujemy więcej ciągłości w grze

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Moim zdaniem zawodnicy tak czy inaczej zagrali dobry mecz, z sercem, pasją. Próbowali walczyć o każdą piłkę, do ostatniego punktu, nawet jeśli wynik był niekorzystny. Dla mnie to ważny krok i bardzo to doceniam. Doceniam także poziom, na jakim graliśmy niektóre sety – mówił po porażce z MKS-em Będzin nowy trener Asseco Resovii Rzeszów, Emanuele Zanini.  – Teraz mamy chwilę czasu na to, by zastanowić się, co zrobiliśmy dobrze, co możemy zmienić i zrobić lepiej w przyszłości – dodał.

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali kolejne spotkanie, tym razem ulegając po tie-breaku rywalom z Będzina. Był to debiut na ławce trenerskiej rzeszowian Emanuele Zaniniego, który po meczu nie ukrywał, że czeka go ciężka praca, ale próbował również znaleźć pozytywy. – Moim zdaniem zawodnicy tak czy inaczej zagrali dobry mecz, z sercem, pasją. Próbowali walczyć o każdą piłkę, do ostatniego punktu, nawet jeśli wynik był niekorzystny. Dla mnie to ważny krok i bardzo to doceniam. Doceniam także poziom, na jakim graliśmy niektóre sety. Oczywiście to nie wystarczy, by wygrać z taką drużyną, która jest obecnie w dobrym momencie, wygrała sześć z ostatnich dziewięciu spotkań, więc mogło to być dla nich łatwiejsze. Mają zaufanie i pewność siebie, co daje im siłę, pokazali to także w tym meczu – mówił po meczu włoski szkoleniowiec.Przed rzeszowianami teraz spotkania kolejno z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, Vervą Warszawa i Jastrzębskim Węglem. – Potrzebujemy więcej ciągłości w grze. W niektórych setach pokazaliśmy świetny poziom siatkówki i musimy kontynuować pracę w tym kierunku. Będzie bardzo trudno, ponieważ będziemy grać przeciwko wszystkim najlepszym drużynom, które obecnie znajdują się wyżej w tabeli – przyznaje Zanini.

Jak wiecie dotarłem tutaj trzy dni temu, więc próbujemy zorganizować wiele rzeczy, zawodnicy współpracują ze mną w stu procentach. Teraz mamy trochę więcej czasu. Gra będzie bardzo trudna, jednak teraz mamy chwilę czasu na to, by zastanowić się, co zrobiliśmy dobrze, co możemy zmienić i zrobić lepiej w przyszłości – zakończył trener Asseco Resovii.

źródło: AssecoResoviaTV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved