Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Emanuele Zanini nie przedłuży kontraktu z Turkami

Emanuele Zanini nie przedłuży kontraktu z Turkami

fot. archiwum

Po trzech latach współpracy, zwieńczonej wywalczeniem przez reprezentację Turcji awansu do przyszłorocznych mistrzostw Europy, włoski szkoleniowiec postanowił zakończyć współpracę z turecką federacją. Jak informuje serwis volleyball.it, szkoleniowiec nie przedłużył kończącego się kontraktu.

 Podczas trzyletniej współpracy z reprezentacją Turcji Emanuele Zanini natrafił na niemałe przeszkody, zmagał się m.in. ze specyfiką ligi tureckiej i odmowami czołowych zawodników, którzy nie wyrażali chęci do gry w barwach narodowych. – Ogólnie sytuacja w tureckiej siatkówce jest dość trudna, liga turecka jest bardzo bogata, przez co nie wszyscy najlepsi zawodnicy chcą grać w reprezentacji. Obecnie jest to największy problem, nad którym należy się skupić. Przede mną dużo pracy, ale nie tylko w sferze typowo siatkarskiej, ale przede wszystkim mentalnej – mówił na początku swojej tureckiej przygody szkoleniowiec. Po trudnej przeprawie Włoch zdecydował się postawić na młodych zawodników. Efekty pracy nie przyszły natychmiast, jednak cierpliwość szkoleniowca została wynagrodzona, zwieńczeniem współpracy był wywalczony przed tygodniem awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Tym bardziej zaskakująca mogła być decyzja Zaniniego, Włoch po osiągnięciu tego celu zdecydował się nie przedłużać kontraktu z turecką federacją, deklarując powrót do Italii. Zanini nie zdradził jednak, czy planuje przerwę od siatkówki. Emanuele Zanini jest jednym z bardziej doświadczonych włoskich szkoleniowców, przed objęciem reprezentacji Turcji przez kilka lat współpracował z reprezentacją Słowacji, prowadząc Słowaków do historycznego piątego miejsca podczas mistrzostw Europy w Czechach i Austrii. Wcześniej szkoleniowiec zbierał cenne doświadczenie w lidze włoskiej, współpracując też z Andreą Anastasim w reprezentacji Włoch.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved