Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Emanuele Zanini: Na szacunek musisz zapracować na boisku

Emanuele Zanini: Na szacunek musisz zapracować na boisku

fot. Aleksandra Twardowska

– Po wygranej z Indykpolem AZS-em pewnie nikt nie będzie nas lekceważył. Na szacunek musisz zapracować na boisku. My właśnie do tego dążymy i cieszymy się, że zmierzamy w tym kierunku, bo to oznacza, że poprawiamy nasz system gry i idziemy do przodu jako drużyna – mówi trener Emanuele Zanini przed pierwszym wyjazdowym meczem Aluronu Virtu Warty Zawiercie w PlusLidze. W sobotę rywalem Jurajskich Rycerzy będzie Cuprum Lubin.

Oczywiście bardzo się cieszyliśmy z historycznego zwycięstwa. Także dlatego, że przegrywaliśmy 0:2 i byliśmy w stanie wrócić do gry. W pierwszych dwóch setach wcale nie graliśmy tak źle, a jednak przegraliśmy, bo rywal był wówczas lepszy. Czuliśmy jednak, że gra w naszym wykonaniu była na niezłym poziomie. Po przerwie jeszcze poprawiliśmy swoją postawę, walczyliśmy jeszcze mocniej i jesteśmy szczęśliwi, że przed naszymi kibicami byliśmy w stanie wyrwać tę wygraną. Fani tradycyjnie mocno nas wspierali, razem stworzyliśmy naprawdę świetnie widowisko – wspomina pierwszy triumf żółto-zielonych w PlusLidze włoski szkoleniowiec.Przeciwko wiceliderowi z Olsztyna przy Blanowskiej po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach wszystkie elementy zagrały. Wygląda na to, że narodziła się drużyna. – Można powiedzieć, że rzeczywiście zaczęliśmy nią być. Oczywiście nadal są pewne elementy, nad którymi musimy pracować. Mecz z Indykpolem AZS-em się już skończył, czas na radość również. Teraz należy ponownie maksymalnie skupić się na pracy przed spotkaniem w Lubinie, gdyż rywal również będzie na bardzo wysokim poziomie, a na dodatek to nasze pierwsze starcie wyjazdowe. Nie będziemy mogli liczyć na tak liczne wsparcie swoich kibiców jak dotychczas. To będzie wartościowy test, także naszej siły mentalnej, jak radzimy sobie poza własną halą.

To pewne, że nie będzie niedoceniania naszej ekipy. Na szacunek musisz zapracować na boisku. My właśnie do tego dążymy i cieszymy się, że idziemy w tym kierunku, bo to oznacza, że poprawiamy nasz system gry i idziemy do przodu jako drużyna. Musimy skupiać się na nas. Na tym, by funkcjonowały detale, wszystko wewnątrz zespołu. Zwracając uwagę na charakterystykę przeciwnika, ale bez dodatkowych rozważań – wylicza Emanuele Zanini.

Trwa seria spotkań beniaminka z czołowymi siłami PlusLigi. Tym razem zadanie będzie tym trudniejsze, że w sobotę po raz pierwszy w najwyższej klasie rozgrywkowej Aluron Virtu Warta będzie rywalizować poza Zawierciem. – Z pewnością będzie to bardzo trudne zadanie. Wiemy o tym i przygotowujemy się najlepiej, jak potrafimy. Musimy stąpać twardo po ziemi, po parkiecie, nie wybiegać myślami w marzenia. Sezon będzie wymagający, bardzo długi, a wszystkie drużyny będą walczyć. My musimy po prostu dawać z siebie maksimum w ramach przygotowań i postarać się o kolejny udany występ, poczynając od ducha zespołu i postawy prezentowanej na boisku.

źródło: aluronvirtu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved