Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Emanuele Zanini: GKS czeka trudne spotkanie

Emanuele Zanini: GKS czeka trudne spotkanie

fot. Aleksandra Twardowska

– Przed meczem z GKS Katowice naszym celem jest wygranie spotkania, zagranie dobrej siatkówki. Wiemy, że katowiczanie będą chcieli się zrewanżować za pierwsze spotkanie, ale czeka ich trudne spotkanie – mówi przed poniedziałkowym meczem szkoleniowiec Jurajskich Rycerzy, Emanuele Zanini.

Przed Aluronem Virtu Wartą Zawiercie spotkania z drużynami sąsiadującymi w tabeli. Zaczynacie od meczu z GKS-em Katowice. Powtórzenie wyniku oraz gry z pierwszego spotkania będzie bardzo ciężkie.

– Musimy zacząć od początku. W październiku dużo ludzi myślało, że Aluron Virtu nie jest godny gry PlusLigi. Jednak w trakcie sezonu dzięki naszej inteligentnej pracy, sile uzyskaliśmy 28 punktów. Przed nami ostatnie pięć spotkań w fazie zasadniczej, które rozpoczniemy spotkaniem z GKS-em Katowice. Wynik poniedziałkowego meczu nie będzie uzależniony tym, co zrobiliśmy trzy miesiące temu, będzie uzależniony tylko tym, co zrobimy w poniedziałek. GKS jest w innym momencie, gra inną siatkówkę niż w pierwszej rundzie. Musimy analizować pod tym względem. Nie możemy się skupiać na tabeli, ponieważ wiele jeszcze się może wydarzyć. Przed meczem z GKS-em Katowice celem naszym jest wygranie spotkania, zagrania dobrej siatkówki. Wiemy, że katowiczanie będą chcieli się zrewanżować za pierwsze spotkanie, ale czeka ich trudne spotkanie. Do tego wspierać nas będzie kolejny raz pełna hala kibiców, którzy pokazali, że są naszym siódmym zawodnikiem.GKS bardzo faluje z formą. Potrafi wygrać z ZAKSĄ 3:1, a przed tym przegrywać 2:0 z BBTS-em Bielsko-Biała, aby wygrać 3:2. Z czego mogą wynikać takie rezultaty katowiczan?

– Kiedy grali przeciwko ZAKSIE, w drużynie z Kędzierzyna nie występował Sam Deroo, który jest jednym z najważniejszych siatkarzy. W chwili obecnej jest jednym z najlepszych bądź najlepszym zawodnikiem na pozycji numer cztery w PlusLidze. Gra ZAKSY z Deroo i bez Deroo to dwie różne rzeczy. Fakt, trzeba pogratulować GKS-owi za wygranie na trudnym terenie i wywiezienie trzech punktów z terenu mistrza Polski. Jest to jedna z trzech drużyn, która wygrała z ZAKSĄ w lidze w tym sezonie.

Głównymi ogniwami w ataku w drużynie z Katowic są Karol Butryn oraz Gonzalo Quiroga. Wyeliminowanie tych graczy będzie będzie głównym zadaniem taktycznym Jurajskich Rycerzy?

– Wolę analizować cały zespół, ale oczywiście będziemy chcieli zmniejszyć ich rolę na boisku. Wyeliminowanie to złe słowo. Obecnie mają bardzo dobrą formę i nie będzie to łatwe zadanie dla nas. Musimy być skupieni na naszej taktyce i zagrać bardzo dobrze w przyjęciu, ponieważ ich zagrywki, a zwłaszcza jump flot jest bardzo mocny.

Przed meczem ma trener pozytywny ból głowy dotyczący rozgrywających? Kacper Popik dał bardzo dobrą zmianę w meczu przeciwko ONICO.

– Popik ma całkowicie inną charakterystykę niż Pająk. Zagrał bardzo dobre spotkanie w Warszawie, za co pogratulowałem jemu od razu po spotkaniu. Dał bardzo dobrą zmianę, nie tylko dobrze kierował naszą grą, ale również wybronił nam kilka ważnych piłek, dzięki którym mogliśmy wywieźć z Warszawy jeden punkt. Mam czysty umysł, mamy dwóch dobrych rozgrywających i decyzję podejmę po ostatnim treningu.

źródło: aluronvirtu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved