Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Emanuel Kohut: Musimy grać swoje

Emanuel Kohut: Musimy grać swoje

fot. Klaudia Piwowarczyk

GKS Katowice w konfrontacji z Jastrzębskim Węglem urwał rywalom punkt. Jak podkreśla Emanuel Kohut, to oczko może okazać się wyjątkowo cenne, chociaż póki walka trwa GKS nie ogląda się na zestawienie, walcząc do końca. – Niezależnie od sytuacji w tabeli my musimy grać swoją siatkówkę, nie patrzeć na rywali czy klasyfikację – podkreślił środkowy katowiczan.

Derby Śląska zakończyły się podziałem punktów. Mimo porażki dla was to było pierwsze zwycięstwo w katowickim Spodku, powiedziałbyś, że to aż jeden punkt czy tylko, bo była szansa zgarnąć co najmniej dwa oczka?Emanuel Kohut: – Szanse były już wcześniej. Mogliśmy równie dobrze wygrać to spotkanie za dwa albo trzy punkty. Mimo wszystko doceniamy to, co mamy, już ten jeden zdobyty punkt jest dla nas ważny. Przede wszystkim myślę, że nie była to szczególnie zła siatkówka, nie mamy się czego wstydzić – mieliśmy swoje gorsze momenty, powracały przestoje i chyba głównie dlatego przegraliśmy to spotkanie.

W meczu powtarzał się pewien scenariusz, gorzej rozpoczynaliście poszczególne partie, a następnie goniliście rwali. W tie-breaku tego czasu już zabrakło?

– Ciężko powiedzieć, przede wszystkim jastrzębianie zaskoczyli nas trudną kierunkową zagrywką, mierzyli po prostej i to im przyniosło oczekiwane rezultaty. Mieliśmy spore problemy, nie potrafiliśmy w żaden sposób poukładać tej naszej gry, a później, po zmianie stron, kiedy to rywale prowadzili 8:1, trudno było cokolwiek zdziałać. Niezależnie od przebiegu tego tie-breaka jestem jednak zadowolony, udało nam się wyjść ze stanu 0:2, pokazaliśmy, że my też potrafimy walczyć.

Wspomniałeś o celnej zagrywce rywali, wam ten element siatkarskiego rzemiosła również sprzyjał. Ustawienie przy twoim serwisie niemal za każdym razem gwarantowało wam serie punktowe?

– Ten mecz nie był pod tym względem szczególnie wyjątkowy. (śmiech) Wydaje mi się, że w ostatnich meczach zagrywam podobnie. Ale nie tylko ja, koledzy z zespołu zagrywali równie dobrze, a kiedy jest ta płynność, to gra układa się zupełnie inaczej. W tym meczu udało mi się trafić kilka razy w boisko, jednak to wynikało również z tego, że jastrzębianie mieli pewne problemy w przyjęciu. To nie były wyjątkowo mocne czy trudne zagrywki. Także bardziej efekty przynosiło taktyczne kierowanie tych serwisów.

Taktyką było kierowanie zagrywek w stronę Salvadora Olivy?

– Mieliśmy taktykę zagrywać ponad siatkę i w boisko. (śmiech)

To był ostatni wasz mecz w katowickim Spodku rozgrywany w tym sezonie. Ten bilans nie jest najlepszy, chociaż uległ poprawie. To również nie jest bez znaczenia?

– Rzeczywiście nasze wyniki tutaj nie były imponujące, gra się tutaj trudno. Katowicki Spodek to piękna hala, jednak nie trenujemy tutaj na co dzień. Codzienne treningi mamy w Szopienicach i to jest hala, którą lepiej znamy. Do tego warto zauważyć, że mecze w katowickim Spodku to rywalizacja z zespołami z czołówki, jak ZAKSA, Skra Bełchatów czy Jastrzębski Węgiel. Z takimi rywalami każdemu gra się trudno, tym bardziej jestem zadowolony, że udało nam się zdobyć jeden punkt w tym ostatnim spotkaniu tutaj.

Jesteśmy na ostatniej prostej przed końcem fazy zasadniczej, patrząc na sytuację innych ekip wy chyba możecie czuć się spokojni?

– Jeszcze nie do końca, wciąż musimy utrzymać koncentrację i grać swoje. Oczywiście ten punkt zdobyty w meczu z jastrzębianami jest bardzo ważny, bowiem niewiele nam brakuje, abyśmy mogli znaleźć się w tej strefie komfortu. Potrzebujemy jeszcze co najmniej jednego punktu, aby poczuć się bezpiecznie. Niezależnie od sytuacji w tabeli my musimy grać swoją siatkówkę, nie patrzeć na rywali czy klasyfikację. Pomijając same wyniki, mamy w zespole młodych chłopaków, którym ta gra może zaprocentować w przyszłości, w kolejnych sezonach. Tutaj mogą grać przy nieco mniejszej presji, dla nich to też szansa na pokazanie się.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved