Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Eleonora Dziękiewicz: Przegrałyśmy przez własne błędy

Eleonora Dziękiewicz: Przegrałyśmy przez własne błędy

– Mam wrażenie, że ten mecz nie Chemik wygrał, a my przegrałyśmy własnymi błędami. Robiłyśmy ich mnóstwo. Najgorsze jest to, że popełniałyśmy je w najważniejszych momentach setów, czyli w końcówkach. Miałyśmy wtedy problemy z przyjęciem zagrywki i kończeniem ataków – powiedziała po porażce z Chemikiem Police środkowa zespołu z Dąbrowy Górniczej, Eleonora Dziękiewicz.

Po pierwszym meczu półfinałowym siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza odczuwały spory niedosyt, ponieważ przegrały z Chemikiem Police 0:3. Mogły osiągnąć znacznie lepszy rezultat, tym bardziej że bardzo dobrze weszły w pojedynek. – Mam wrażenie, że ten mecz nie Chemik wygrał, a my przegrałyśmy własnymi błędami. Robiłyśmy ich mnóstwo. Najgorsze jest to, że popełniałyśmy je w najważniejszych momentach setów, czyli w końcówkach. Miałyśmy wtedy problemy z przyjęciem zagrywki i kończeniem ataków – opowiadała na konferencji prasowej środkowa przyjezdnych, Eleonora Dziękiewicz.

Szkoleniowiec dąbrowianek zwrócił uwagę na to, że jego podopieczne udanie zaprezentowały się w pierwszej fazie spotkania, ale wymienił także problemy, z którymi borykały się w poszczególnych odsłonach pojedynku. – Bardzo dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie. Dopiero w połowie pierwszego seta zaczęliśmy mieć problemy z atakiem. Udało nam się wywrzeć presję na Chemiku, ale w pewnym momencie wszystko się zmieniło, a nam trudno było zrobić przejście. W pierwszym secie mieliśmy problemy w ataku, w drugim – w przyjęciu, zaś w trzecim – na kontrze – zaznaczył szkoleniowiec ekipy z Zagłębia, Juan Manuel Serramalera. Jest on już myślami przy drugim meczu półfinałowym, jednocześnie zwrócił uwagę na dużą rozpiętość czasową pomiędzy pierwszym a drugim meczem. – Ostatnio mieliśmy trochę problemów z kontuzjami, ale teraz będziemy mieli sporo czasu na treningi. Jednak nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego najważniejsze spotkania rozgrywek w Polsce są rozgrywane w odstępie trzech tygodni – powiedział trener dąbrowianek. – Ale zrobimy wszystko, żeby w kolejnym spotkaniu zagrać znacznie lepiej – dodał.

Radości ze zwycięstwa nie ukrywała kapitan mistrza Polski. Zwróciła ona uwagę na dobrą pracę obu zespołów w defensywie oraz słabszą postawę w ofensywie. – Cieszymy się, że zrobiłyśmy pierwszy krok ku awansowi do finału. Mimo że mecz zakończył się wynikiem 3:0, to momentami mógł się podobać pod względem obrony, bo skutecznych interwencji w defensywie było bardzo dużo, o czym świadczy procent w ataku obu zespołów, który nie jest zbyt wysoki – podkreśliła Aleksandra Jagieło, która wybiegła już myślami do kolejnego meczu. – Najważniejsze spotkanie będzie w Dąbrowie Górniczej. Na pewno łatwiej będzie nam się jechało na ten mecz, wiedząc, że mamy już jedno zwycięstwo w kieszeni – dodała doświadczona przyjmująca Chemika.

Szkoleniowiec gospodyń podkreślił, że nie mógł już doczekać się najważniejszych pojedynków w sezonie. Zauważył też, że praca, którą wykonują jego podopieczne, zaczyna przynosić wymierne efekty. – Bardzo się cieszę, że wygraliśmy ten mecz, bo nie mogliśmy już doczekać się play-off. To jest taki czas, w którym trzeba udowodnić, że w trakcie rundy zasadniczej wypracowało się pewne systemy gry, które prezentuje się w najważniejszych momentach sezonu – skomentował Jakub Głuszak.Mimo słabego początku potrafiliśmy przeczekać trudny moment, wyciągnąć wnioski, a co za tym idzie – odrobić stratę punktową, którą mieliśmy w pierwszym secie. Zespół przeciwny zrobił dość dużo błędów, co nam mocno pomogło. Generalnie jestem bardzo zadowolony z podejścia dziewczyn do tego spotkania, widać, że praca, którą zaczęliśmy od trzech tygodni, powoli zaczyna przynosić efekty. Wiemy, że jeszcze potrzeba nam trochę czasu, żeby nasza gra zaczęła funkcjonować tak, jak byśmy chcieli – zakończył trener polickiej drużyny.

źródło: Chemik Police TV, inf. własna