Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Elena Nowgorodczenko zostaje w Warszawie

Elena Nowgorodczenko zostaje w Warszawie

fot. wisla-warszawa.pl

Wszystko jest już jasne. Ukraińska zawodniczka zostaje w Warszawie. Elena Nowgorodczenko trzeci sezon z rzędu będzie reprezentowała barwy Wisły. 29-letnia rozgrywająca ponownie będzie zatem decydowała o akcjach warszawskiej ekipy z Katarzyną Nadziałek, która będzie występowała w stolicy drugi rok z rzędu. 

Nowgorodczenko trafiła do zespołu z Warszawy w 2015 roku. Jest wychowanką CHIPB-Krug. Jako 20-latka w 2008 roku przeszła do Chimika Jużne. Z tym zespołem osiągnęła wiele sukcesów. Czterokrotnie wywalczyła mistrzostwo Ukrainy i raz puchar kraju. W ekipie z rodzinnego miasta występowała do 2014 roku. Potem przeniosła się do Rumunii. Jako zawodniczka CS Ştiinţa Bacău była w finale pucharu tego kraju.W dwóch ostatnich sezonach była podstawową siatkarką Wisły. W rozgrywkach 2015/2016 o miejsce w pierwszej szóstce rywalizowała z Anną Manikowską-Wawrzyniak, a w poprzednim z Katarzyną Nadziałek. Teraz będzie tak samo jak w poprzednim cyklu. – Jestem bardzo zadowolona, że zostaję w Wiśle na kolejny sezon. Celem na najbliższe rozgrywki jest oczywiście awans do Orlen Ligi – powiedziała Ukrainka, która ostatnio z powodzeniem występowała w reprezentacji.

Nowgorodczenko była jedną z dwóch siatkarek zza naszej wschodniej granicy, które stanowiły silny punkt Warszawskich Syren w poprzednim sezonie. Druga z nich, a więc białoruska środkowa Alena Łaziuk, odchodzi z Wisły. Podopieczne nowego duetu trenerskiego Dominik Stanisławczyk – Jakub Krebok przygotowania rozpoczną 1 sierpnia.

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved