Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Elena Nowgorodczenko: Trudno jest przeżyć taki mecz

Elena Nowgorodczenko: Trudno jest przeżyć taki mecz

W jednym z sobotnich meczów na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet Wisła Warszawa zmierzyła się z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Siatkarki ze stolicy nie były w stanie urwać punktu przeciwniczkom, trzy punkty z Warszawy wywiozły siatkarki ze Świecia. – W sobotę graliśmy z dość mocnym rywalem – stwierdziła rozgrywająca Wisły Elena Nowgorodczenko.

Pierwsza partia sobotniego pojedynku padła łupem siatkarek Jokera, które zwyciężyły 25:22. Zawodniczki z Warszawy nie załamały się jednak nie najlepszym początkiem spotkania, zacięty, pełen emocji drugi set wygrały warszawianki po grze na przewagi (28:26). – W sobotę graliśmy z dość mocnym rywalem, jakim jest ekipa ze Świecia. Wcześniej nie przegraliśmy z nimi meczu o stawkę, ale to nie miało znaczenia. Wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie – powiedziała rozgrywająca z Ukrainy.

Trzecia odsłona spotkania również miała dość wyrównany przebieg, tym razem lepsze okazały się przyjezdne (23:25). –  Już od pierwszych piłek przeciwnik pokazał walkę. Niestety nie zrobiliśmy rywalkom dużego problemu zagrywką i daliśmy przeciwnikowi szansę poczucia pewność siebie. Popełniliśmy dużo błędów własnych w bloku oraz w obronie. Drużyna gości była w stanie je wykorzystać. – przyznała Nowgorodczenko. Ostatnia partia miała już zdecydowanie bardziej jednostronny przebieg, Zawodniczki ze Świecia zdominowały rywalki, które nie potrafiły sobie poradzić z własnymi problemami. Siatkarki Jokera bez większych problemów wygrały seta 25:14 i zainkasowały cenne trzy punkty do ligowej tabeli. – Oczywiście, że trudno jest przeżyć taki mecz, ale nie spuszczamy głów. W poniedziałek zrobimy analizę i będziemy pracować nad tym, żeby takich błędów popełniać w następnych spotkaniach jak najmniej – zakończyła rozgrywająca. Następny mecz zawodniczki Wisły Warszawa zagrają u siebie w środę 13 lutego, a ich przeciwnikiem będzie klub Budowlanych Toruń.

źródło: inf. własna, wisla-warszawa.pl