Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Elena Nowgorodczenko: Cały czas mam dużo energii

Elena Nowgorodczenko: Cały czas mam dużo energii

fot. wisla-warszawa.pl

Rozgrywająca Wisły Elena Nowgorodczenko ponad miesiąc była z kadrą Ukrainy. Najpierw na zgrupowaniu, a potem występowała w mistrzostwach Europy. Po zaledwie kilku dniach od zakończenia turnieju wzięła udział w zmaganiach w Świdnicy. – Nie ma znaczenia, kto jest naszym przeciwnikiem po drugiej stronie siatki. Ponownie będzie tak, że wszystkie zespoły będą podwójne zmotywowane w meczach z nami. Dlatego też musimy pokazać wszystko co najlepsze w każdej kolejce – mówi Nowgorodczenko.

W ostatnich tygodniach dużo podróżowałam, grałam i trenowałam z reprezentacją, ale jestem szczęśliwa, że ponownie jestem w Wiśle. Nie jestem na szczęście zmęczona. Czuję się dobrze i cały czas mam dużo energii – mówi  Elena Nowgorodczenko, która musiała szybko zmienić piłkę. – Ta zmiana nie była dla mnie żadnym problemem. Generalnie preferuję grę moltenami bardziej niż mikasami.Wisła w Świdnicy w turnieju Pucharu Polski wygrała bardzo pewnie dziewięć setów. Przegrała jednego, pierwszego dnia zmagań z miejscową Polonią. – W tym meczu łatwo wygrałyśmy dwie pierwsze odsłony i chyba potem straciłyśmy nieco koncentrację. Ale ogólnie byliśmy wystarczająco zmotywowane, aby wygrać trzy spotkania. Wiedziałyśmy dobrze, że to jedyny sposób, aby awansować do następnej rundy Pucharu Polski. Cieszę się, że osiągnęliśmy ten cel i to w dobrym stylu. W każdym kolejnym spotkaniu grałyśmy lepiej. Mogę powiedzieć, że ten ostatni mecz z ekipą z Poznania był naszym najlepszym podczas tego turnieju – mówi rozgrywająca stołecznego zespołu.

Nowgorodczenko nie ma najmniejszych kłopotów ze współpracą ze skrzydłowymi, bo pod tym względem skład stołecznej drużyny się nie zmienił. Nowe są za to wszystkie trzy środkowe. – Cały czas jesteśmy w procesie budowy jak najlepszej współpracy. Myślę, że to tylko kwestia czasu i treningów. Wszystko na pewno będzie w porządku. Tak samo jak jest z trenerami. Podoba mi się system zajęć i wierzę, że poprowadzą nas do upragnionego celu, jakim jest promocja do najwyższej klasy rozgrywkowej – twierdzi zawodniczka.

Teraz spotkanie z SMS-em PZPS Szczyrk, a więc zespołem, z którym w ostatnich dwóch sezonach Wisła wygrywała pewnie. – Nie ma znaczenia, kto jest naszym przeciwnikiem po drugiej stronie siatki. Ponownie będzie tak, że wszystkie zespoły będą podwójne zmotywowane w meczach z nami. Dlatego też musimy pokazać wszystko co najlepsze w każdej kolejce – dodaje Nowgorodczenko.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved