Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > El. do ME minikadetek: Polki poznały rywalki

El. do ME minikadetek: Polki poznały rywalki

fot. pzps.pl

Reprezentacja Polski minikadetek poznała rywalki w walce o awans na mistrzostwa Europy. Biało-czerwone zmierzą się ze Szwedkami, Hiszpankami oraz Niemkami. Turniej zostanie rozegrany w dniach 26-28 kwietnia w Twardogórze. 

– W tym roczniku wszystkie zespoły mają „czyste karty”. Zawodniczki rozpoczynają swoją reprezentacyjną przygodę i trudno jest określić ich sportowy poziom. Biorąc pod uwagę tradycję i siatkarską kulturę gry, najgroźniejsze wydają się być Niemki. Ale wszystkie prognozy zweryfikuje boisko. Od 17 do 23 lutego mamy zaplanowane zgrupowanie w Twardogórze. Na sparingi przyjedzie reprezentacja Francji, która grała z niektórymi naszymi rywalkami. Po tych meczach będziemy mieć większą wiedzę na temat sportowego poziomu najmłodszych europejskich reprezentacji – powiedział trener reprezentacji kobiet do lat 16 Andrzej Krowiak. Awans uzyskają zwyciężczynie grup.Bilet na mistrzostwa zapewniły już sobie następujące drużyny: Włochy i Chorwacja (gospodarze), Turcja (BVA), Rosja (EEVZA), Słowenia (MEVZA), Finlandia (NEVZA) i Belgia (WEVZA).

Grupy eliminacyjne ME minikadetek:
A: Serbia, Grecja, Węgry, Cypr
B: Polska, Szwecja, Hiszpania, Niemcy
C: Słowacja, Czechy, Rumunia, Łotwa
D: Francja, Estonia, Ukraina, Austria
E: Dania, Holandia, Białoruś, Bułgaria

 

Rozlosowane zostały także grupy eliminacyjne do mistrzostw Europy minikadetów. Polska reprezentacja zapewniła sobie awans już wcześniej dzięki zwycięstwu w mistrzostwach EEVZA. Ponadto miejsce za turnieju finałowym mają już następujące drużyny: Bułgaria (gospodarz), Turcja (BVA), Czechy (MEVZA), Finlandia (NEVZA), Włochy (WEVZA). W odróżnieniu od eliminacji do mistrzostw Europy minikadetek na turniej finałowy oprócz zwycięzców grup awansuje także drużyna z najlepszym bilansem z drugiego miejsca.

Grupy eliminacyjne ME minikadetów:
A: Rosja, Holandia, Słowacja, Węgry
B: Szwecja, Serbia, Portugalia, Łotwa
C: Francja, Ukraina, Belgia, Izrael
D: Słowenia, Dania, Rumunia, Estonia
E: Grecja, Austria, Białoruś, Macedonia

 

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved