Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Ekstraklasa kobiet już bez Orlenu

fot. Łukasz Krzywański

Zmieni się nazwa żeńskiej ekstraklasy siatkówki. Do tej pory drużyny na najwyższym szczeblu rywalizowały w Orlen Lidze, jednak koncern paliwowy nie będzie już sponsorem tych rozgrywek. Nie wiadomo jeszcze, jaka firma lub firmy zastąpią Orlen, póki co żeńska ekstraklasa wraca do nazwy „Liga Siatkówki Kobiet”.

W ostatnich tygodniach kibiców siatkówki martwią informacje o wycofywaniu się spółek Skarbu Państwa z finansowania piłki siatkowej. Przed rokiem PGE wycofało się z umowy z Treflem Sopot, zespół jeszcze przez jeden sezon funkcjonował w ekstraklasie w Trójmieście, teraz jednak został przeniesiony do Krakowa i zagra jako Trefl Proxima.Kilka dni temu okazało się, że również Lotos wycofa się ze sponsorowania siatkarzy Trefla Gdańsk. Nie wiadomo jeszcze, co będzie z klubem, więcej informacji może przynieść spotkanie rady nadzorczej klubu. Wiadomo na razie, że działacze walczą o utrzymanie drużyny w PlusLidze i zachowanie obecnego składu.

Również Orlen nie będzie już sponsorem tytularnym żeńskiej ekstraklasy. Informacja, o której mówi się już od jakiegoś czasu, znalazła potwierdzenie w oficjalnym komunikacie PLPS-u. Oznacza to, że rozgrywki zmienią nazwę i znów będzie Liga Siatkówki Kobiet. – Dziękujemy za wsparcie, które PKN ORLEN okazywał nam w ostatnich latach – mówi Wojciech Czayka, prezes zarządu PLPS S.A. – Przed nami jednak nowe wyzwania i nowe szanse. Prowadzimy rozmowy z nowymi potencjalnymi partnerami. O ich wynikach będziemy informować na bieżąco – dodaje prezes. Władze PLPS-u prowadzą rozmowy z potencjalnymi firmami, które będą mogły zastąpić Orlen w roli sponsora. Nie wiadomo jeszcze, jak decyzja koncernu wpłynie na wysokość finansów przekazywanych przez sponsorów klubom, a niektóre z nich są już w trudnej sytuacji.

źródło: inf. własna, PLPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved