Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Ekstraklasa kobiet bez Muszynianki

Ekstraklasa kobiet bez Muszynianki

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Drużyna z Muszyny wycofa się z Ligi Siatkówki Kobiet. Powodem jest brak środków finansowych na kolejny sezon. To na razie informacja nieoficjalna, ale jak podaje Przegląd Sportowy, decyzje już zapadły. Dzisiaj klub ma wydać w tej sprawie komunikat.

Triumf w Pucharze CEV, wygrany Puchar Polski i osiem medali mistrzostw kraju, w tym aż cztery złote. Klub z maleńkiej pięciotysięcznej Muszyny przez wiele lat zatrudniał gwiazdy i rozdawał karty w krajowej rywalizacji. I choć trudno w to uwierzyć, po tym sezonie Muszynianka przestaje istnieć. Przynajmniej na poziomie zawodowym, bo klub nadal będzie pracował z siatkarską młodzieżą. Podjął jednak zaskakującą, sensacyjną i bardzo smutną decyzję o wycofaniu drużyny z LSK. Informacja jest nieoficjalna, ale decyzje już zapadły. Dzisiaj klub ma wydać w tej sprawie komunikat.Decyzja jest zaskakująca, bo Polski Cukier (pod takim szyldem grały w ostatnich latach siatkarki z Muszyny) zajął w LSK ósme miejsce. Co więcej, klub nie ma żadnych długów i nie zalega z pensjami zawodniczkom, co w żeńskiej ekstraklasie jest rzadkością. Polski Cukier nie jest jednak w stanie nadal wspierać drużyny w takim wymiarze jak do tej pory, a działaczom nie udało się niestety podpisać nowych umów sponsorskich. Pod uwagę brany jest jeszcze scenariusz zakładający sprzedanie miejsca w LSK, ale w Muszynie wielkiej siatkówki już na pewno nie będzie. – Nie mogę komentować sytuacji. Proszę czekać na komunikat – powiedział cytowany przez Przegląd Sportowy Bogdan Serwiński, człowiek, który 36 lat temu stworzył z niczego klub w Muszynie, potem był jego prezesem i wieloletnim trenerem. To on poprowadził drużynę do triumfu w Pucharze CEV i czterech tytułów mistrza Polski. Więcej niestety już nie będzie.

Muszyna to niejedyny klub, przeżywający kłopoty. Z LSK wycofa się prawdopodobnie także Impel Wrocław, który w ostatnich latach zdobył wicemistrzostwo i brązowy medal LSK. – Rozważamy możliwość sprzedania miejsca w elicie. Bardzo wierzyliśmy, że uda się uratować zespół, ale prawa rynku są nieubłagane – powiedział w Radiu Wrocław prezes klubu Jacek Grabowski.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved