Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Ekipa niesłyszących siatkarzy MKSN Mazowsze zagra w finałach Ligi Mistrzów

Ekipa niesłyszących siatkarzy MKSN Mazowsze zagra w finałach Ligi Mistrzów

fot. CEV

Bardzo dobrze spisujący się sportowo zawodnicy MKSN Mazowsze wywalczyli awans do turnieju finałowego Champions League niesłyszących. Mimo to ich wyjazd na zawody stał pod dużym znakiem zapytania – ze względów finansowych. Internetowa zbiórka pomogła: niesłyszący siatkarze zagrają w finałowym turnieju Ligi Mistrzów w Turcji.

Sportowy awans do rozgrywek Ligi Mistrzów dla niesłyszących siatkarzy klubu MKSN Mazowsze nie był jedynym etapem kwalifikacji. Drugim, być może ważniejszym, było zebranie pieniędzy na wyjazd na finałowy turniej. Nie poddali się. Dzięki internetowej zbiórce ich marzenie właśnie się spełnia. Od 7 do 10 listopada będą walczyć o zwycięstwo w finałowym turnieju LM w Stambule. Niesłyszący siatkarze MKSN Mazowsze już po raz drugi z kolei zakwalifikowali się do finałowego turnieju Ligi Mistrzów. Przed rokiem w turnieju w Bergamo jako pierwszy polski zespół w historii rozgrywek awansowali do półfinału, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. W tym roku chcieli walczyć o medale. Na przeszkodzie stanęły finanse. – Posługujemy się językiem migowym. To utrudnia nam rozmowy ze sponsorami. Na boisku nauczyliśmy się jednak walczyć o swoje, więc się nie poddaliśmy się. Zdecydowaliśmy się zebrać pieniądze na wyjazd poprzez zbiórkę internetową – mówi Mateusz Chyl, trener siatkarzy MKSN Mazowsze.Zawodnicy MKSN Mazowsze podkreślają, że są bardzo pracowici i cierpliwi w dążeniu do celu. Na co dzień sami inwestują w swój rozwój, by realizować wyznaczone cele i podnosić umiejętności sportowe. Jak tylko to możliwe, dołączają do słyszących klubów drugiej i trzeciej ligi PZPS-u, lig amatorskich, przemierzają kilometry związane z dojazdami na treningi, mecze i turnieje towarzyskie. Wszystko po to, by zbierać niezbędne doświadczenie, które z czasem ma zaprocentować w igrzyskach olimpijskich głuchych, mistrzostwach świata i Europy.

Ich determinacja została w końcu doceniona. Zbiórka na wyjazd na finałowy turniej Ligi Mistrzów do Turcji zakończyła się 20 dni przed czasem. Dziś mają już na koncie ponad 10 000 zł, które pozwoli im sfinansować wyjazd. Akcja trwa, bo MKSN Mazowsze zbiera jeszcze na inne cele – związane z przygotowaniami do turnieju. – Dziś już mamy pełen komfort. Oprócz wyjazdu możemy także zainwestować w przygotowania. Oprócz licznej grupy fanów pozyskaliśmy prawdziwego mecenasa i zarazem fana siatkówki. Zdecydowaną większość zebranej kwoty wpłacił nam w zbiórce Jakub B. Bączek, trener mentalny sportowców i przedsiębiorców, który wraz z pierwszą reprezentacją Polski zdobył tytuł mistrza świata w siatkówce w 2014 r. Jakub wesprze nas także swoją wiedzą. Ja wielokrotnie podkreślałem, że bardzo często mentalne blokady utrudniały nam realizację najwyższych celów. Byłoby wspaniale, gdyby pojechał z nami do Turcji – dodaje Mateusz Chyl.O siatkarzach z MKSN Mazowsze dowiedziałem się z internetu, tweetował o tym m.in. jeden z dziennikarzy zajmujących się siatkówką. Zaimponowała mi sportowa i organizacyjna determinacja zawodników. Dla mnie już są bohaterami, bo nie czekali, tylko wzięli sprawy we własne ręce. Postanowiliśmy im pomóc wraz z całym naszym zespołem trenerów mentalnych. Siatkarze mogą na nas liczyć także w drodze po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Mają też we mnie swojego ambasadora w poszukiwaniu innych sponsorów – mówi Jakub B. Bączek.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved