Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ekipa Fabiana Drzyzgi bliżej finału pucharu CEV

Ekipa Fabiana Drzyzgi bliżej finału pucharu CEV

fot. lokovolley.com

Większość meczów pucharowych w europie została przełożona, ale w przypadku wewnętrznego starcia rosyjskich drużyn nie było takiej potrzeby. W Rosji rozgrywki ligowe wciąż trwają, choć bez udziału kibiców. Odbył się zatem również pierwszy mecz półfinału Pucharu CEV pomiędzy Lokomotiwem Nowosybirsk a Zenitem Sankt Petersburg. Triumfowali gospodarze i to oni za tydzień będą w komfortowej sytuacji podczas rewanżu. 

Początek spotkanie był wyrównany. Obie drużyny były bardzo skuteczne w pierwszej akcji. Dopiero autowy atak Georga Grozera dał pierwsze dwupunktowe prowadzenie gospodarzom (7:5). Zespół z Sankt Petersburga szybko jednak doprowadził do remisu za sprawą ataku w kontrze niemieckiego atakującego. Oba zespoły dobrze spisywały się w przyjęciu i zarówno Drzyzga jak i Poroszyn korzystali ze swoich środkowych.Przy zagrywce Filippowa podopieczni trenera Sammelvuo odskoczyli na 2 „oczka”. Dobry float odrzucił Lokomotiw od siatki, a zespołowi Zenitu pozwolił ustawić szczelny blok. O czas poprosił trener Konstantinow (14:12). Kolejne akcje toczyły się punkt za punkt i Zenit trzymał minimalną przewagę. Obaj rozgrywający wciąż dużo grali środkiem i blok Kurkajewa na Filippowie doprowadził do remisu (18:18). W następnej akcji w aut kiwnął Grozer i o czas poprosił trener Sammelvuo (19:18). Poroszyn zaczął większość piłek kierować do swojego atakującego, a ten skończył ważną kontrę i Zenit znów wyszedł na prowadzenie (21:20). W kolejnej akcji zagrywkę zepsuł Filippow, a w zespole Lokomotiwu w pole serwisowe powędrował Sergiej Sawin. Przy jego zagrywce gospodarze zdobyli 3 punkty z rzędu i mieli 3 piłki setowe (24:21). Chwilę później atak skończył Grozer i trener Konstantinow poprosił o czas. Po autowej zagrywce niemieckiego atakującego Lokomotiw objął prowadzenie 1:0.

Lepiej drugą partię otworzyli gospodarze, którzy szybko objęli dwupunktowe prowadzenie po dotknięciu siatki przez Filippowa (4:2). Przewaga jeszcze wzrosła po błędzie przekroczenia środkowej linii przez Camejo (6:3). Drzyzga przez kilka kolejnych akcji wystawiał do Kurkajewa, a środkowi Zenita nie mogli znaleźć recepty na powstrzymanie go. Lokomotiw grał bardzo dobrze systemem blok-obrona i pozwalało im to na wyprowadzanie kontr. Po ataku Bakuna ich przewaga wzrosła do 5 punktów (12:7). Trener Sammelvuo zdecydował się na zmiany, za Poroszyna wszedł Kowaljow, a za Divisa Ursow. Jeszcze jedna skuteczna kontra gospodarzy, tym razem w wykonaniu Sawina powiększyła przewagę do 6 „oczek”, a fiński szkoleniowiec Zenita poprosił o czas (14:8). Zespół z Sankt Petersburga złapał kontakt z rywalem po dwóch autowych atakach Bakuna, którego szybko zmienił Krugłow. (14:11). Gospodarze kontrolowali jednak przebieg 2. partii i po kiwce Drzyzgi wrócili do pięciopunktowego prowadzenia (17:12). Zespół Zenita nie poddawał się i po asie Jakowlewa oraz autowym ataku Krugłowa zmniejszył stratę do 2. punktów, a o czas poprosił Konstantinow (20:18). Gospodarze pilnowali swojej pierwszej akcji i nie dawali rywalom zmniejszyć dystansu. Po skutecznym ataku Krugłowa o czas poprosił jeszcze Sammelvuo (24:21). Po nim skutecznie zaatakował Grozer oraz błąd podwójnego odbicia popełnił wprowadzony wcześniej za Drzyzgę Abajew (24:23). Polski rozgrywający wrócił jednak na parkiet od razu po tym błędzie i wystawił w kolejnej akcji do Kurkajewa, który zakończył 2. seta.

Trzeci set lepiej rozpoczął się dla gości. Po bloku na Krugłowie oraz skutecznym ataku w kontrze Camejo wyszli na dwupunktowe prowadzenie, które jednak momentalnie zniwelował obiciem bloku Sawin (4:4). Atak Jakowlewa ze środka oraz Grozera w kontrze znów wyprowadził na prowadzenie Zenit (6:4). Jednak przy zagrywce Sawina gospodarze ponownie odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie (8:7). Gra Zenita załamała się i po bloku Szczerbinina na Ursowie oraz autowym ataku Grozera tracili do Lokomotiwu już 3 punkty (11:8). Atak w aut Camejo zwiększył stratę do 4 punktów (13:9). Goście ponownie odżyli jednak przy zagrywce Jakowlewa. Jego as oraz atak w kontrze Grozera zmniejszyły stratę do 1 punktu (13:12). Chwilę później Camejo zablokował Krugłowa, gospodarze dotknęli siatki, a Sawin zaatakował w taśmę i Zenit objął dwupunktowe prowadzenie, a o czas poprosił trener Konstantinow (16:14). Po nim atak skończył Sawin, a Kurkajew zablokował Camejo i znów był remis (16:16). W następnej akcji zablokowany został Grozer i Lokomotiw wrócił na prowadzenie (17:16). Trener Sammelvuo wpuścił na zagrywkę Podrebinkina, a ten zaserwował asa i to Zenit prowadził (19:18). Następne akcje toczyły się punkt za punkt. Kowaljow większość piłek kierował do Grozera, a ten był skuteczny. Autowy atak Krugłowa dał 2 piłki setowe Zenitowi. O czas poprosił Konstantinow (24:22). Pierwszą z nich atakiem ze środka obronił Szczerbinin. O czas poprosił trener Sammelvuo, a po nim z lewego skrzydła seta zakończył Grozer.

Początek 4. seta podobnie jak pierwszego był wyrównany. Bardzo ciekawie wyglądał pojedynek na środku pomiędzy Jakowlewem, a Kurkajewem. Oba rozgrywający dawali im piłki, a oni polowali na siebie blokiem i to właśnie wyblokowany atak Jakowlewa dał kontrę gospodarzom, którą wykorzystał ponownie wprowadzony na parkiet Bakun (7:5). Kilka kolejnych akcji toczyło się punkt za punkt i Lokomotiw trzymał minimalne prowadzenie. Blok Grozera na Sawinie sprawił, że na tablicy wyników pojawił się remis (10:10). Ten set był bardzo wyrównany i prowadzenie zmieniało się co chwila. Raz jedni, raz drudzy byli „oczko” z przodu. Na ataki Grozera odpowiadał Bakun wspomagany przez Sawina. As Drzyzgi dał kolejne prowadzenie gospodarzom (16:15). Pomyłka Grozera w ataku dała pierwsze od dłuższego czasu dwupunktowe prowadzenie Lokomotiwowi. O czas poprosił Sammelvuo (18:16). Po nim Szczerbinin zablokował Jakowlewa i gospodarze mieli już 3 punkty przewagi (19:16). Ataki Camejo oraz Grozera zmniejszyły stratę do 1 „oczka” (19:18). Kolejne akcje podobnie jak niemal przez cały set toczyły się punkt za punkt i Lokomotiw był ciągle na minimalnym prowadzeniu. Goście obronili atak Kurkajewa, ale ten błyskawicznie zrehabilitował się blokiem na Ursowie. Chwilę później Szczerbinin zablokował Grozera i Lokomotiw miał 3 piłki meczowe. Pierwszą z nich atakiem ze środka obronił Jakowlew i o czas poprosił bułgarski szkoleniowiec gospodarzy. Po nim w siatkę zaserwował Grozer i zespół Fabiana Drzyzgi wygrał spotkanie.

MVP: Georg Grozer

Lokomotiw Nowosybirsk – Zenit Sankt Petersburg 3:1
(25:22, 25:23, 23:25, 25:22)

Składy zespołów:
Lokomotiw: Sawin (19), Bakun (11), Szczerbinin (13), Drzyzga (3), Ivovic (9), Kurkajew (13), Jermakow (libero), Martyniuk (libero) oraz Abajew, Krugłow (5), Kazaczenkow
Zenit: Jakowlew (8), Divis (1), Grozer (25), Filippow (10), Poroszyn, Camejo (15), Kriwitczenko (libero) oraz Kowaliew (1), Ursow (4), Andriejew (libero)

Zobacz również:
Wyniki półfinałów Pucharu CEV

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved