Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Effector Kielce wygrał na otwarcie Memoriału Janusza Sobola

Effector Kielce wygrał na otwarcie Memoriału Janusza Sobola

Od porażki rozpoczął udział w Memoriale Janusza Sobola zespół Cerrad Czarnych Radom. W piątkowym spotkaniu w hali Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu podopieczni Raula Lozano nie zdołali urwać przeciwnikowi nawet seta. W drugim meczu zmierzą się zespoły Mirad Prešov i Isku Volley Tampere.

Drużyna z Radomia przegrała trzy odsłony. Początek nie zapowiadał jednak takiego obrotu wydarzeń. Cerrad Czarni w pierwszym secie objęli prowadzenie 16:12. Kilka minut później na tablicy wyników widniał już remis 21:21, w czym spory udział miał Michał Kędzierski, były rozgrywający zespołu z Radomia. W drugim secie Effector prowadził już od początku. Również trzecia odsłona początkowo przebiegała pod dyktando rywala. Kielczanie szybko wypracowali sobie nawet pięciopunktowe prowadzenie, ale tym razem to radomianie odrobili stratę. Po asie serwisowym Radosława Zbierskiego wyszli na prowadzenie 20:19. Tymczasem końcówka ponownie należała do ekipy Dariusza Daszkiewicza.

W drużynie z Radomia zabrakło chorego Patryka Szczurka. Raul Lozano oszczędzał również siły przeziębionego Igora Grobelnego. Kłopoty zdrowotne w ostatnich dniach ma też Łukasz Zugaj, dlatego sztab szkoleniowy z utęsknieniem oczekuje na powrót kadrowiczów Artura Szalpuka i Lukasa Kampy. – Zagraliśmy w eksperymentalnym składzie. Na rozegraniu zabrakło Lukasa Kampy, a Patryk Szczurek jest chory. Rozgrywał Łukasz Zugaj i widać było brak zrozumienia. Popełnialiśmy błędy i tego nie da się ukryć. Na pewno stać nas na lepszą grę, ale z drugiej strony nie ma co się załamywać. Tak czy inaczej był to pożyteczny sparingskomentował Robert Prygiel, II trener Cerrad Czarnych.

W sobotę siatkarze przeniosą się do Radomia. O godz. 16.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza rywalem Effectora Kielce będzie Mirad Prešov. O 18.30 na parkiet wybiegną natomiast zespoły Cerrad Czarnych Radom i Isku Volley Tampere. Wstęp wolny. Honorowy patronat nad zmaganiami sprawują Tomasz Śmietanka, Burmistrz Gminy Kozienice i Radosław Witkowski, Prezydent Miasta Radomia.

Cerrad Czarni Radom – Effector Kielce 0:3
(22:25, 22:25, 23:25)

Cerrad Czarni: Bołądź, Pliński, Grzechnik, Żaliński, Zugaj, Zbierski, Kowalski (libero) oraz Grobelny, La Cavera

Effector: Jungiewicz, Wierzbowski, Kędzierski, Takvam, Buchowski, Maćkowiak, Sobczak (libero) oraz Komenda, Linda

W drugim meczu można było oglądać tie-break.  Zespół ze Słowacji prowadził już 2:0. ale Finowie zdołali doprowadzić do tie-breaka. Nie wygrali jednak całego meczu.

Mirad Prešov  – Isku Volley Tampere 3:2
(25:20, 25:20, 16:25, 15:25, 15:10)

źródło: sport.pl, wksczarni.pl