Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Efektowny początek sezonu Zbigniewa Bartmana w UPCN San Juan Voley Club

Efektowny początek sezonu Zbigniewa Bartmana w UPCN San Juan Voley Club

fot. upcnvoley.com.ar

Na początku listopada rozegrana została pierwsza kolejka ligi argentyńskiej. Kilka dni później ruszyła rywalizacja w grupie II rozgrywek Copa Libertadores, czyli południowoamerykańskiej Lidze Mistrzów. Bardzo dobry początek sezonu w argentyńskim UPCN San Juan Voley Club zanotował Zbigniew Bartman.

Od pierwszego listopada w Argentynie ruszyły rozgrywki ligowe. Swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozegrał Zbigniew Bartman. Jego UPCN San Juan Voley Club przed własną publicznością podejmował Gigantes del Sur. Mecz, chociaż wygrany przez gospodarzy 3:0, miał ciekawy przebieg. Początek toczył się po myśli siatkarzy UPCN, jednak z czasem sytuację odwrócili przyjezdni. Goście prowadzili już 21:18, jednak podopieczni Fabiana Armoa obronili serię piłek setowych (24:21, 24:24), odwrócili wynik i po walce na przewagi wygrali 28:26 W kolejnej partii również długo set toczył się po myśli siatkarzy Gigantes, ale mimo prowadzenia 21:20 przegrali do 22. Trzecia odsłona była najbardziej jednostronna. Siatkarze Camilo Soto ani przez moment nie byli w stanie dogonić rozpędzonych rywali i mimo bardzo dobrego przyjęcia nie radzili sobie z wyprowadzeniem ataku, przegrywając do 18. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Zbigniewa Bartmana, który był jednocześnie najlepszym punktującym. Atakujący zdobył 21 punktów (4 zagrywką i 17 atakiem przy 63% skuteczności).Po pierwszym weekendzie UPCN zajmuje drugie miejsce w tabeli, bowiem rozegrał tylko jeden mecz, a dwa spotkania po 3:1 wygrał River Plate Buenos Aires.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi argentyńskiej

5 i 6 listopada UPCN zagrał pierwsze mecze Copa Libertadores. W rozgrywkach tych biorą udział po cztery drużyny ligi argentyńskiej i brazylijskiej. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy. Każda drużyna będzie grała dwukrotnie przeciwko rywalowi z innego kraju, a raz z przeciwnikiem ze swojej ligi. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zagrają w Final 4. W pierwszej grupie występują SESC Río, Sada Cruzeiro, Bolívar Vóley i Ciudad Vóley, natomiast w drugiej Taubate Volei, UPCN Vóley, Sesi-SP oraz Libertad Burgi Vóley.

Grupa II swoje rozgrywki zainaugurowała w San Juan. W pierwszym meczu ekipa Zbigniewa Bartmana przegrała 2:3 (33:35, 25:17, 13:25, 26:24, 10:25) z Taubaté Volei. Mecz miał dość nierówny przebieg. W pierwszym secie nie brakowało zaciętej walki, a partia skończyła się dopiero po długiej grze na przewagi. Drugą partię zdominowali gospodarze, w których szeregach obok Bartmana wyróżniał się Lazo. Sytuacja zupełnie odmieniła się w trzeciej odsłonie, w której to gospodarze zdołali zdobyć jedynie 13 punktów. Nie podłamało to siatkarzy UPCN, którzy po efektownych atakach Bartmana doprowadzili do tie-breaka. Piątego seta lepiej rozpoczęli Brazylijczycy i nie dali sobie już wyrwać zwycięstwa z rąk. Najwięcej punktów ponownie zdobył polski atakujący (30), po drugiej stronie siatki Facundo Conte zapisał na swoim koncie 21 oczek, natomiast Lucarelli – 20.

Argentyński zespół nie rozpamiętywał porażki i w efektowny sposób już dzień później drużyna z San Juan w pokonanym polu pozostawiła Sesi SP. Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz, jednak Brazylijczycy skutecznie ustawiali blok, co pozwoliło im zniwelować straty. Ostatnie słowo w tym secie należało do Zbigniewa Bartmana i to UPCN wygrał 27:25. W kolejnych setach było znacznie mniej emocji. Na boisku wciąż wyróżniał się atakujący z Polski, a wspierany przez swoich kolegów nie pozwolił przeciwnikom ani na moment odwrócić wyniku. Obie odsłony zakończyły się wynikiem 25:19. Tym samym UPCN stał się pierwszym argentyńskim zespołem, który wygrał mecz w Copa Libertadores.

Na zakończenie pierwszej rundy UPCN zagra jeszcze z krajowym rywalem – Libertad Burgi. Druga runda dla tej grupy rozegrana zostanie w styczniu, w brazylijskim Sao Paulo. Po dwóch meczach na czele grupy II znajduje się mające na swoim koncie 5 oczek Taubate Volei, a tuż za nim z jednym punktem mniej – UPCN. Trzecie miejsce należy do Sesi SP, natomiast tabelę bez wygranego jeszcze seta zamyka Freedom Burgi Volleyball. W grupie pierwszej, która swoje mecze rozgrywała w Brazylii, po trzy spotkania mają brazylijskie zespoły – z kompletem zwycięstw na czele tabeli plasuje się SESC Río, kolejne miejsce z 6 oczkami zajmuje Sada Cruzeiro. Następne są Bolívar Vóley i Ciudad Vóley – oba zespoły nie mają jeszcze zdobyczy punktowej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved