Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Efektowny koniec reprezentacyjnej kariery Zagumnego

Efektowny koniec reprezentacyjnej kariery Zagumnego

Katowicki Spodek – to właśnie tutaj zakończyła się reprezentacyjna przygoda Pawła Zagumnego. Drugi mecz pomiędzy gwiazdami światowej i polskiej siatkówki był ostatnim akcentem na biało-czerwonej ścieżce wybitnego rozgrywającego.

Drużyna Gwiazd Polskiej Siatkówki, podobnie jak w piątek w Gdańsku, zmierzyła się z zespołem Gwiazd Światowej Siatkówki. Nie zabrakło także miejsca dla rodziny Pawła Zagumnego, na boisku pojawiła się jego córka, Wiktoria. Zawodnikiem, który wystąpił w barwach obu drużyn, był Wilfredo Leon.  Poza sportowymi emocjami były tu także wzruszające chwile, po spotkaniu był czas na oficjalne pożegnanie.

Sam mecz z impetem otworzył Mariusz Wlazły swoim znakiem firmowym, czyli mocnymi zagrywkami. Bardzo szybko jednak Giba i adimir Nikołow odpowiedzieli skutecznymi akcjami, doprowadzając do remisu. Ku uciesze kibiców wymiany stawały się coraz dłuższe, a kończąc jedną z nich, na prowadzenie zespół „Reszty świata” wyprowadził Samica. Końcówka należała jednak do Gwiazd Polskiej Siatkówki, seta zakończył efektownym zbiciem Daniel Pliński (25:21).

W drugiej odsłonie ręki nie zwalniali Marcin Możdżonek David Lee, ale to pojedynczy blok Pawła Zagumnego wywołał najwięcej radości wśród kibiców. Później za zdobywanie punktów zabrali się Kurek i Wlazły, w obronie uwijali się Ignaczak i Murek, nie dając rywalom szans na wygranie tego pojedynku.

Trzeci set rozpoczął się od roszad. Do Gwiad Światowej Siatkówki dołączył Mariusz Wlazły, zaś na drugą stronę siatki przeszedł Wilfredo Leon. W polu zagrywki zameldowała się córka Pawła Zagumnego, Wiktoria, doprowadzając do remisu po 11. Na boisku pojawił się nawet świeżo upieczony mistrz Europy juniorów, Jakub Ziobrowski, ale to goście prowadzili po zagrywkach Maciosa 24:21. Ostatecznie po walce na przewagi trzeciego seta wygrały Gwiazdy Światowej Siatkówki, ale to Polacy zwyciężyli w całym spotkaniu 2:1, uhonorowując całą reprezentacyjną karierę Pawła Zagumnego.

Gwiazdy Światowej Siatkówki: Nikołow, De Giorgi, Lee, Giba, Giani, Antiga, Salparow (libero) oraz Nalbert, Samica, Selivanows, Lisinac, Leon, Macias, Ivović i Fiel
Gwiazdy Polskiej Siatkówki: Winiarski, Pliński, Zagumny, Wlazły, Kadziewicz, Kubiak, Ignaczak (libero) oraz Glinka, Stelmach, Gruszka, Możdżonek, Kurek, Papke, Nowakowski, Murek i Gacek

źródło: inf. własna, pzps.pl