Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Polskie kadetki przegrały w finale

EEVZA: Polskie kadetki przegrały w finale

Reprezentacja Polski kadetek przegrała w Tbilisi z Rosją 0:3 w finałowym meczu mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) dziewcząt. Tym samym polskie kadetki nie zdołały awansować bezpośrednio do mistrzostw Europy, które w dniach 1-8 sierpnia w przyszłym roku odbędą się w Czarnogórze.

Oba zespoły wygrały rywalizację w grupach, więc mogło się wydawać, że „biało-czerwone” stać na wyrównaną rywalizację z dobrze dysponowanymi Rosjankami. Spotkanie zweryfikowało jednak takie założenia. Po wyrównanym początku pierwszego seta 8:7 inicjatywę przejęły siatkarki rosyjskie i szybko powiększały przewagę, ostatecznie wygrywając do 16.

W drugą partię lepiej weszły rywalki 9:5, ale Polki z czasem opanowały emocje i toczyły wyrównaną grę i niewiele brakowało, żeby wygrały drugiego seta, gdyż ten zakończył się na przewagi.  W trzeciej partii gra już była jednostronna. Rywalki błyskawicznie wyszły na prowadzenie 5:1, 10:2. Następnie zawodniczki Sbornej kontynuowały egzekucję, pozwalając Polkom ugrać zaledwie sześć „oczek”.

Mimo porażki Polska maj jeszcze szansę na awans do kontynentalnego turnieju. Mianowicie poprzez awans do finału EEVZY polskie siatkarki zapewniły sobie miejsce w barażach do ME, które zaplanowano w dniach 23 kwietnia-3 maja.

Polska – Rosja 0:3
(16:25, 25:27, 6:25)

Składy drużyn:
Polska: Lenik (5), Staniszewska (9), Musiał, Stambrowska (9), Wacławczyk (5), Janicka (2), Kubas (libero) oraz Łagida (2), Zagumny, Jagła, Łyduch (libero)
Rosja: Suworowa (11), Kobzar (3), Protopopowa (14), Fedorowcjewa (14), Zamanskaja (11), Sergiejewa (8), Dumrauf (libero) oraz Szwidkaja

źródło: pzps.pl