Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Pewna wygrana Polek z Litwą

EEVZA: Pewna wygrana Polek z Litwą

Reprezentacja Polski wygrała w Tbilisi z Litwą 3:0 w meczu grupy B mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) dziewcząt, które są jednocześnie pierwszą rundą kwalifikacji do mistrzostw Europy U17. W czwartek biało-czerwone zagrają tym samym z Rosją o pierwsze miejsce w turnieju.

Mecz z Litwą był ostatnim starciem Polek w fazie grupowej. Rywalki naszego zespołu w dwóch poprzednich spotkaniach, z Białorusią i Estonią, wygrały tylko jednego seta. Pierwsza partia środowego pojedynku była wyrównana do stanu po 9. Następnie biało-czerwone uzyskały wyraźną przewagę i pewnie zwyciężyły 25:18. Również w dwóch kolejnych partiach podopieczne trenera Andrzeja Pecia nie miały problemów z udowodnieniem swojej wyższości. W drugim secie rozbiły przeciwniczki do 12, z kolei w trzecim triumfowały 25:20. Wygrywając to spotkanie Polki przypieczętowały swoje zwycięstwo w grupie B i zagrają w finale rozgrywek.

W grupie A pierwsze miejsce zajęła Rosja, która tak jak Polska, wygrała wszystkie swoje spotkania. Po zakończeniu rywalizacji w grupach ich zwycięzcy zmierzą się o zwycięstwo w turnieju. Triumfator kwalifikacji EEVZA awansuje do mistrzostw Europy, które odbędą się od 1 do 8 sierpnia 2020 roku w Czarnogórze.

Polska – Litwa 3:0
(25:18, 25:12, 25:20)

Polska: Lenik (15), Zagumny (3), Jagła (16), Łagida (3), Stambrowska (4), Wacławczyk (4), Kubas (libero) oraz Musiał (14), Majos (1), Kecher (1), Janicka, Gulka
Litwa: Zelvyte A. (6), Danilovaite (3), Rauluseviciute (6), Armaityte (3), Zelvyte E. (2), Michneviciute (6), Rutkauskaite (libero) oraz Bardauskaite, Kuodaityte, Jatkonyte (1), Stravinskaite

źródło: pzps.pl