Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Młode Polki z drugą wygraną

EEVZA: Młode Polki z drugą wygraną

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Polska w trzech setach pokonała w Tbilisi Białoruś w mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA) dziewcząt, które są jednocześnie I rundą kwalifikacji do ME U17. Było to drugie zwycięstwo biało-czerwonych, które praktycznie zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie B.

Białoruś teoretycznie była najgroźniejszym rywalem w fazie grupowej. Zespół ten tylko w trzecim secie zmusił podopiecznych trenera Andrzeja Pecia do większego wysiłku, kiedy to prowadziły 8:7 i przegrywały 15:6. Najwięcej punktów dla Polski zdobyły Julia Lenik 15 i Karolina Staniszewska 12.Cały zespół zagrał bardzo dobrze i konsekwentnie realizował założenia taktyczne. Dziewczyny wyszły na boisko z ogromną wolą walki i z chęcią odniesienia zwycięstwa. W pierwszym secie całkowicie zdominowały przebieg gry. Drugi i trzeci set były bardziej wyrównane do 16-17 punktu. W końcówkach były wyraźnie lepsze. Polski zespół był lepszy w przyjęciu i ataku. Rywalki natomiast zdobyły dziewięć punktów blokiem przy trzech naszych – powiedział trener Andrzej Peć.

W ostatnim meczu Polska zagra z Litwą. – Na pewno nie zlekceważymy rywala. Zespół wyjdzie na boisko mocno skoncentrowany – dodał Andrzej Peć.

Zespoły grupy A rozpoczęły rozgrywki 23 listopada. Wczoraj do rywalizacji przystąpiły drużyny grupy B, w której występuje Polska. Po zakończeniu rozgrywek w grupach ich zwycięzcy zmierzą się o pierwsze miejsce w turnieju. Triumfator kwalifikacji EEVZA awansuje do mistrzostw Europy.

Polska – Białoruś 3:0
(25:14, 25:18, 25:20)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved