Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Kolejna wysoka wygrana Polek

EEVZA: Kolejna wysoka wygrana Polek

Reprezentacja Polski kadetek wygrała pewnie z reprezentacją Gruzji, potwierdzając swoje pierwsze miejsce w grupie A mistrzostw EEVZA w Olecku. W dotychczasowych pojedynkach podopieczne Grzegorza Wagnera nie straciły nawet jednego seta, a w niedzielę młode Polki czeka mecz o złoto z Białorusią.

Spotkanie biało-czerwonych liderek grupy A z Gruzją, która nie wygrała w Oleckim turnieju ani seta, mogło mieć tylko jednostronny przebieg i tak to właśnie wyglądało. Polki seriami zdobywały punkty, dominując we wszystkich elementach gry. Polskim kadetkom jednocześnie udało się uniknąć nadmiernego „odprężenia” i utrzymać do końca koncentrację, także w polu zagrywki, czego dowodem były choćby dwa asy serwisowe Julii Szczurowskiej na zakończenie trzeciego i ostatniego seta meczu. W sobotę w Olecku mecze o 7. i 5. miejsce mistrzostw Europy Wschodniej kadetek. Polki czekają na swoje spotkanie finałowe z Białorusią w niedzielę o 14:30.

– Z każdym przeciwnikiem można stawiać sobie jakieś cele. My chcieliśmy maksymalnie ograniczyć ilość błędów i to się udało. Dziewczyny zagrały agresywną zagrywką, co nie pozwoliło na rozwinięcie skrzydeł Gruzji. Jesteśmy myślami już przy meczu z Białorusią, chcemy się do niego jak najlepiej przygotować i jutro zrobimy wszystko, żeby dziewczyny wiedziały o rywalkach jak najwięcej i były w stanie realizować te założenia na boisku – komentował zwycięstwo i oczekiwany, niedzielny mecz drugi trener reprezentacji Ireneusz Waleczek.

Gruzja – Polska 0:3
(10:25, 9:25, 12:25)

Gruzja: Batsatsashnili, Diasamidze, Beriashvili, Kvaratskhelia, Chomakhidze, Lobzhanidze, Zamtaradze (libero) oraz Lalaiantsi, Gudushauri i Mikaberidze
Polska: Andersohn, Stysiak, Górecka, Rybak, Bałuk, Laskowska, Krześlak (libero) oraz Szczurowska, Damaske, Zaborowska, Gryka, Lijewska i Wojta (libero)

źródło: pzps.pl