Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Biało-czerwoni najlepsi w Kętrzynie

EEVZA: Biało-czerwoni najlepsi w Kętrzynie

fot. eevza.eu

Reprezentacja Polski pokonała w swoim ostatnim meczu mistrzostw Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej (EEVZA) reprezentację Rosji 3:0 (25:12, 25:15, 25:23). Biało-czerwoni wcześniej wygrali po 3:0 z Estonią, Białorusią i Łotwą. Drugie miejsce w turnieju w Kętrzynie zajęła Rosja, trzecie Estonia, czwarte Białoruś, a piąte Łotwa.

– Ręce same składają się do oklasków – zawołał spiker w hali w Kętrzynie, gdy kończył się drugi set. Za chwilę polski zespół objął prowadzenie w meczu 2:0. W pierwszym secie biało-czerwoni szybko uzyskali przewagę 5:1. Przerwa, o którą poprosił trener Rosjan, nie zmieniła przebiegu wydarzeń. Gospodarze dyktowali warunki gry. Mieli skuteczną zagrywkę i atak. Ofensywne poczynania rywali powstrzymywali blokiem. Prowadzenie 16:5 podkreślalo znakomitą grę biało-czerwonych.W drugim secie Rosjanie objęli prowadzenie 2:0. Stan rywalizacji został szybko wyrównany, a na pierwszej przerwie technicznej było 8:5. Następnie przewaga polskiego zespołu znowu szybko rosła. W trzeciej partii gra punkt za punkt toczyła od stanu 4:4. Na drugiej przerwie technicznej było 16:14 dla Polski, a po wznowieniu gry prowadzenie wzrosło do 19:16. Rosjanie wyrównali, ale w końcówce zespół Macieja Zendeła nie pozwolił odebrać zwycięstwa.

– To były dwa najlepsze sety w wykonaniu tej drużyny od momentu, jak zaczęła ze sobą grać – powiedział trener reprezentacji Polski Maciej Zendeł. Przed spotkaniem nasz szkoleniowiec podkreślał, że w meczu z Rosjanami „bardzo ważna będzie nasza zagrywka i przyjęcie flota rywali”.

Rzeczywistość przerosła wszelkie oczekiwania. – W dwóch pierwszych setach zmietliśmy Rosjan z boiska – kapitan biało-czerwonych, Kamil Kosiba, bardzo trafnie podsumował przebieg wydarzeń na boisku. – W tym fragmencie spotkania nie można nas było pokonać. Przed tym spotkaniem bardzo mobilizowaliśmy się i nakręcaliśmy. Bardzo chcieliśmy wygrać. Przed turniejem był stres i nerwy, ale w miarę upływu czasu i pobytu w Kętrzynie czuliśmy się coraz lepiej oraz pewniej. Kolejne zwycięstwa dodawały nam pewności siebie, budowały dobrą atmosferę w grupie.

W 2015 roku reprezentacja Polski kadetów zdobyła mistrzostwo Europy i świata. Teraz w tej kategorii wiekowej na arenie międzynarodowej nasz kraj reprezentować będą podopieczni trenera Macieja Zendeła. – Zdajemy sobie sprawę, że możemy tylko wyrównać ten wynik i poprzeczka została zawieszona wyjątkowo wysoko. Postaramy się osiągnąć takie same wyniki jak nasi starsi koledzy, ale oczywiście niczego nie możemy obiecać – mówił Kamil Kosiba, którego talent dla polskiej siatkówki został odkryty w Bieczu przez pana Bartosza Niemca, a następnie przyszły kapitan reprezentacji na mistrzostwa EEVZA trafił do Asseco Resovii Rzeszów.

Reprezentacja Polski na mistrzostwa EEVZA:

rozgrywający: Łukasz Rajchert (Wifama Łódź/SMS PZPS Spała), Szymon Jezierski (Chemik Bydgoszcz/SMS PZPS)

atakujący: Tomasz Stysiak (Skra Bełchatów/SMS PZPS), Filip Grygiel (Górnik Radlin)

środkowi: Sebastian Adamczyk (SKS Bełchatów/SMS PZPS), Łukasz Gronkowski (Trefl Gdańsk/SMS PZPS), Piotr Janusz (Karpaty Krosno/SMS PZPS)

przyjmujący: Tomasz Stolc (Trefl Gdańsk/SMS PZPS), Artur Sługocki (Wifama Łódź/SMS PZPS), Kamil Kosiba (Resovia Rzeszów/SMS PZPS), Mateusz Janikowski (Metro Warszawa)

libero: Kamil Szymura (AZS Częstochowa)

Najlepszym zawodnikiem w polskim zespole został Tomasz Stolc, a MVP turnieju Mateusz Janikowski. Nagrody i puchary najlepszym wręczył prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Paweł Papke. – Serdecznie gratuluję naszej drużynie sukcesu – powiedział Paweł Papke. – Drużyna trenera Macieja Zendeła pokazała, że w naszym kraju nie brakuje talentów. Złotym medalistom mistrzostw EEVZA życzę kolejnych zwycięstw oraz cierpliwości i pracowitości na następnych szczeblach swojej kariery. W Kętrzynie pokazali, że mają talent i możliwości. Ze swojej strony mogę obiecać, że Polski Związek Piłki Siatkowej dołoży wszelkich starań, żeby umiejętności tych zawodników rozwijały się.

Sztab szkoleniowo-medyczny reprezentacji Polski:
Trener: Maciej Zendeł
II trener: Łukasz Mężyk
Statystyk: Tomasz Morga
Fizjoterapeuta: Piotr Tataradziński
Team menadżer i trener przygotowania fizycznego: Piotr Pszczoła

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved