Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Eemi Tervaportti: Potrzebujemy jeszcze trochę czasu

Eemi Tervaportti: Potrzebujemy jeszcze trochę czasu

fot. Espadon Szczecin

Espadon Szczecin w środę po zaciętym boju uległ ekipie Cuprum Lubin, ale to było znakomite, ponad dwu i pół godzinne widowisko z obu stron. – Moim zdaniem potrzebujemy jeszcze trochę czasu, aby być bardziej zgranym, bardziej kompletnym zespołem. Wyglądało to w środę na pewno lepiej niż w Olsztynie, ale cały czas są jeszcze rzeczy do poprawy – ocenił po meczu rozgrywający Espadonu, Eemi Tervaportti.

Szczecinianie po inauguracyjnym meczu sezonu 2017/2018 we własnej hali mimo porażki mogli zejść z boiska z podniesioną głową. – Zwłaszcza końcówka czwartego seta była dobra w naszym wykonaniu. Moim zdaniem potrzebujemy jeszcze trochę czasu, aby być bardziej zgranym, bardziej kompletnym zespołem. Wyglądało to w środę na pewno lepiej niż w Olsztynie, ale cały czas są jeszcze rzeczy do poprawy. Popełniamy proste błędy, które nie powinny się zdarzać na tym poziomie. Myślę, że to właśnie dlatego przegraliśmy piątego seta – ocenił po meczu reprezentant Finlandii.

Dla Eemiego Tervaporttiego był to pierwszy mecz w PlusLidze we własnym obiekcie. – W hali nie było może za wielu kibiców, ale na pewno byli oni głośni. Fajnie się tutaj gra, szkoda tylko, że nie udało nam się zainkasować dwóch punktów – przyznał rozgrywający Espadonu Szczecin. Doświadczony zawodnik podkreślił także, że zespół, w którym latem doszło do dużych zmian personalnych, cały czas się zgrywa i na pewno czas pracuje na korzyść ekipy prowadzonej przez Michała Mieszko Gogola. – My mamy w wyjściowym składzie aż pięciu nowych zawodników i ten czas jest na pewno potrzebny. Mamy w naszej grze dobre momenty, ale zdarzają nam się jeszcze też i te słabsze. Musimy na pewno dążyć do tego, aby utrzymywać cały czas ten wysoki poziom. Myślę, że z każdym meczem będziemy się prezentować coraz lepiej – dodał Tervaportti.Dla fińskiego rozgrywającego jest to pierwszy sezon w PlusLidze. – Czuję się tutaj dobrze. Wszystko w klubie jest zorganizowane na fajnym poziomie, mamy grupę naprawdę świetnych zawodników i niezły sztab. Warunki do trenowania też są dobre, także nie mogę na nic narzekać – opowiedział siatkarz. Dlaczego jego wybór padł akurat na naszą ligę i Espadon? – Ważnym aspektem oczywiście było to, że PlusLiga jest jedną z najsilniejszych lig w Europie. Wielokrotnie rozmawiałem z naszym trenerem, Michałem Mieszko Gogolem, który przedstawił mi, jak to wszystko ma wyglądać. Bardzo chciał mnie w swojej drużynie i potem to już była łatwa decyzja. Teraz mogę spróbować swoich sił w PlusLidze i mam nadzieję, że osiągniemy w tym sezonie naprawdę dobry rezultat – zakończył Eemi Tervaportti.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved