Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W ECO AZS Uni Opole zagra 18 zawodniczek

W ECO AZS Uni Opole zagra 18 zawodniczek

W Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego zaprezentowano nowy klub siatkarek z Opola. Miejsca nie wybrano przypadkowo, gdyż będzie on ściśle współpracować z UO oraz spółką ECO, a nazywać się będzie ECO AZS Uni Opole. – Trzon zespołu stanowić przecież będą nasze studentki. A to nie jest team budowany na wielkich kontraktach – mówi Marek Masnyk, jeden z pomysłodawców projektu.

– To nie jest tylko prezentacja drużyny, to jest przedstawienie szerszego projektu. Poza seniorkami chcemy objąć opieką także grupy młodzieżowe, w których trenuje blisko 100 dziewczyn. Może to w przyszłości będą gwiazdy pokroju Katarzyny Skowrońskiej czy też Małgorzaty Glinki – tłumaczy jeden z pomysłodawców konceptu prof. dr hab. Marek Masnyk, który od 1 września 2016 roku obejmuje stanowiska rektora UO.– Niech to będzie mój pierwszy sukces w tej roli. Trzon zespołu stanowić przecież będą nasze studentki. A to nie jest team budowany na wielkich kontraktach. To są dziewczyny, które lubią grać w siatkówkę i robią to dobrze. Co do młodych adeptek to mam nadzieję, że one też w przyszłości zasilą szeregi naszej uczelni – zaznacza. Uczestnicy konferencji nie kryli, że cele od razu są wysokie. – Myślę, że stać nas na miejsce w finale – mówi nowy trener Patryk Fogel. – Naszą najważniejszą ideą jest jednak stworzenie szans dla siatkarek z Opola i województwa. Sam zespół ma duże możliwości. Dziewczyny są młode, waleczne i na treningach będą wylewać litry potu. Zapraszamy na te zajęcia, żeby się o tym przekonać, jak dużo energii potrafią wytworzyć. Zresztą chcemy być nośnikiem takiej pozytywnej energii – tłumaczy szkoleniowiec.

Warto odnotować, iż średnia drużyny to 20 lat, dlatego też przedstawiciele klubu dziękowali również Dorocie Rusin, trener APS-u Opolanki, za wkład w przygotowanie do gry młodych, zdolnych siatkarek, z których teraz nowy twór może czerpać. Przypomnijmy, że Fogel jeszcze niedawno prowadził Stowarzyszenie Miłośników Siatkówki LO2 Opole, czyli team, który w latach 2009-2015 występował na trzecim poziomie rozgrywek i przez wiele lat był jedyną drużyną siatkówki kobiet grającą na poziomie ogólnopolskim w całym regionie. Rok temu pojawiła się jednak konkurencja w postaci sekcji założonej przy AZS-ie KU Politechnika Opolska, która to „przejęła” najważniejsze zawodniczki SMS-u. Miasto zdecydowało się pomagać nowemu tworowi, przez co ten dłużej istniejący zrezygnował z gry w II lidze. Związków pomiędzy nieistniejącym SMS-em LO 2 Opole a nową drużyną uniwersytecką będzie zresztą więcej. Kierownikiem sekcji będzie Jan Piotrowski, wcześniej prezes SMS-u. Ponadto zespół będzie grał w hali „dwójki” przy ul. Pułaskiego. – Ten nowy klub nie jest budowany przeciwko komukolwiek. Patrzymy tylko na siebie, a tamtej drużynie życzymy sukcesów. Jak ich stać finansowo i kadrowo, niech nawet awansują do Orlen Ligi – odżegnuje się od wszelkich insynuacji Masnyk. Warto podkreślić, że na 18 zawodniczek aż siedem to wychowanki klubów z regionu, z czego cztery wywodzą się z samego Opola. Do liderek zespołu należeć będą jednak na pewno 26-letnia przyjmująca Gabriela Gasidło, która ma za sobą występy w takich klubach jak Karpaty Krosno, Developres Rzeszów i Joker Świecie czy też cztery lata młodsza libero Magdalena Kuziak mająca na koncie złoto i brąz mistrzostw Polski w składzie Atomu Trefla Sopot.

*Cały tekst Łukasza Balińskiego na www.opole.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved