Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Earvin N’Gapeth: Zrobimy wszystko, żeby znaleźć się w Tokio

Earvin N’Gapeth: Zrobimy wszystko, żeby znaleźć się w Tokio

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Każdy starał się, żebym czuł się komfortowo. Zenit Kazań jest klubem, który wygrał wszystko w ostatnich latach, każde rozgrywki, w których odgrywał dużą rolę, więc tak, była presja. Jednak nikt nie przyszedł, żeby mi o tym powiedzieć. Wystąpiły komplikacje na początku, ponieważ nie prezentowałem swojego najlepszego poziomu – przyznał przyjmujący drużyny z Kazania Earvin N’Gapeth.

Zacznijmy od półfinałowych starć w Lidze Mistrzów z Perugią…Earvin N’Gapeth:- Myślę, że to były nasze najlepsze dwa mecze, które zagraliśmy w tym sezonie. Zrobiliśmy duży krok dzięki temu zwycięstwu u siebie, to poprawiło pewność siebie w naszych głowach. Dodatkowo rywale dwa dni później przegrali w lidze i to był bardzo ciężki okres dla nich. Zagraliśmy skoncentrowani u siebie, co pozwoliło nam zwyciężyć. 

Nie wykorzystał pan pierwszej szansy na wygranie Ligi Mistrzów w barwach Cuneo. Lokomotiw Nowosybirsk uniemożliwił wam zdobycie złota…

– To było bez wątpienia duże rozczarowanie, ale byłem wtedy młody, dużym marzeniem było samo wejście do finału. Kiedy przegraliśmy byłem zawiedziony, ale powiedziałem sobie, że mam czas na poprawienie się. Kolejna szansa przyszła 6 lat później, więc nie chcę jej stracić.

Jak się zapatruje się pan na ten finałowy pojedynek?

Lube jest wielkim zespołem, nie jestem w ogóle zaskoczony, że znaleźli się w finale. Byli faworytami tych rozgrywek razem z Perugią i nami, więc to będzie wielki mecz. Jednak rozmawialiśmy o tym między sobą: mamy duży cel wcześniej, wygraną mistrzostw Rosji i jak na razie jesteśmy na nim skupieni. 

W półfinale mierzyliście się z Wilfredo Leonem, którego zastąpił pan w Zenicie. Czy kibice postrzegali ten pojedynek jako walkę miedzy wami?

To nie była tylko walka między nami, ponieważ Perugia to kompletny zespół. Nie można powiedzieć, że mają tylko Leona, zawsze powtarzam, że siatkówka to sport drużynowy, w którym 7 zawodników jest ważnych. Oczywiście dla mnie to było źródło motywacji: po pierwsze dlatego, że go zastąpiłem, ale także dlatego, że graliśmy z Perugią, zespołem, który był wielkim rywalem przez 5 lat dla Modeny. 

Czy czuł pan jakąś presję po przyjeździe do klubu?

Każdy starał się, żebym czuł się komfortowo. Zenit Kazań jest klubem, który wygrał wszystko w ostatnich latach, każde rozgrywki, w których odgrywał dużą rolę, więc tak, była presja. Jednak nikt nie przyszedł, żeby mi o tym powiedzieć. Wystąpiły komplikacje na początku, ponieważ nie prezentowałem swojego najlepszego poziomu. Graliśmy też w fazie grupowej klubowych mistrzostw świata, więc to zwiększało presję. Pracowaliśmy wiele, wygraliśmy Puchar i Superpuchar Rosji. Musimy jeszcze wygrać ligę rosyjską i Ligę Mistrzów. 

Jak oceniłby pan relację z trenerem, Władimirem Alekno?

– Mamy świetną relację. Jest człowiekiem, który nie mówi wiele, ale bardzo się troszczy o swoich siatkarzy. Mieszkał dużo czasu we Francji, ponieważ tam grał i trenował, więc zna dobrze naszą mentalność. Sprawił, ze czułem się komfortowo, pomógł mi się dopasować do drużyny i do rozgrywek, które są kompletnie inne od ligi włoskiej. Jest wielkim trenerem. 

Zakończmy pytaniem o francuską kadrę: jak się pan czuje przed nadchodzącym sezonem reprezentacyjnym?

– Celem jest wygranie wszystkiego. EuroVolley we Francji oraz kwalifikacje olimpijskie są głównymi celami w porównaniu z VNL, które posłużą nam za przygotowania. Rozmawiałem z trenerem i zawodnikami, będę miał trochę wolnego, więc to pozwoli mi wrócić świeżym do kadry. Nie możemy nie wykorzystać szansy na zwycięstwo w EuroVolley, w grudniu widzieliśmy jak zawodniczki piłki ręcznej wygrały mistrzostwo Europy u siebie. To marzenie, chcemy dokonać tej samej rzeczy. Jeśli chodzi o kwalifikacje olimpijskie to mamy ciężką grupę, ale zrobimy wszystko, żeby znaleźć się w Tokio. 

źródło: ffvb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved