Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Earvin N’Gapeth: Zmiennicy zrobili różnicę

Earvin N’Gapeth: Zmiennicy zrobili różnicę

fot. CEV

Francuzi pomimo świetnej siatkówki, jaką zaprezentowali, nie zdołali pokonać Sbornej w finale berlińskiego turnieju. – Rosjanie zasługują na kwalifikację olimpijską, ponieważ zagrali lepiej od nas. My pojedziemy powalczyć o nią do Japonii – powiedział Earvin N’Gapeth, przyjmujący Les Bleus.

Francuzi imponowali swoją grą aż do finału. Wydawało się, że nikt nie jest w stanie ich powstrzymać w Berlinie. Gładko przeszli swoją grupę, w której pokonali w imponującym stylu Rosję, a w półfinale rozprawili się z Polakami. Mimo że mecz w dwóch pierwszych partiach kończył się na przewagi, to trzecia odsłona spotkania była już popisem Les Bleus. W finale Team Yavbou, jak sami siebie nazywają, trafił ponownie na Rosję. W pierwszym secie Francuzi wybili z głowy siatkówkę rywalom, wygrywając 25:14. Potem karta się odwróciła i to podopieczni Władimira Alekny triumfowali. – Rywale wpuścili na boisko dwóch świeższych graczy, którzy do tej pory nie pojawiali się na parkiecie. To czuło się w ataku, mieli więcej animuszu niż my, ponieważ byliśmy zmęczeni. Tak to właśnie jest. Jeden dzień odpoczynku nic nie zmienia. Zarówno Polacy, jak i Niemcy go mieli, ale nie zagrali w finale – skomentował Earvin N’Gapeth.W pierwszym secie pojawiła się podstawowa szóstka Rosjan, ale dwóch przyjmujących było bardzo zmęczonych. Zeszli, a w ich miejsce pojawili się zmiennicy, którzy zrobili różnicę – dodał.Faktycznie, szkoleniowiec Sbornej dokonał fantastycznych zmian. Na boisku pojawili się Aleksander Markin oraz Jurij Bierieżko z którymi nijak nie mogli poradzić sobie Francuzi. – Ta drużyna gra ze sobą od 10 lat, dlatego ci zawodnicy są już przyzwyczajeni do grania o taką stawkę, na turniejach wysokiej rangi. Lepiej poradzili sobie od strony psychicznej – skomplementował rywali N’Gapeth, chwaląc również trenera Rosjan. – Alekno dobrze to rozegrał, wpuścił swoich graczy w dobrym momencie, żeby wprowadzić świeżość w drużynie.

Pomimo porażki w finale Francuzom została jeszcze walka w turnieju interkontynentalnym w Tokio. – Ciągle jeszcze mamy nadzieję. Jesteśmy nieco zawiedzeni, ale również odczuwamy dumę ze świetnego turnieju, jaki zagraliśmy. Trafiliśmy na lepszych. Rosjanie zasługują na kwalifikację, ponieważ zagrali lepiej od nas. Igrzyska to nasze marzenie od trzech lat. Jesteśmy z siebie dumni, bo daliśmy z siebie maximum i nie mamy czego żałować – zakończył Earvin N’Gapeth.

źródło: inf. własna, ouest-west.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved