Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Earvin Ngapeth: Żeby wygrać z Brazylią, musisz zagrać perfekcyjnie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Francuzi po raz trzeci z rzędu sięgnęli po medal Ligi Światowej, po raz drugi wygrywając cały turniej. Po raz kolejny jednym z bohaterów francuskiej kadry okazał się Earvin Ngapeth, który wybrany został MVP turnieju finałowego w Kurytybie. – Niewiele grałem w rundzie kontynentalnej. Zespół radził sobie bardzo dobrze i beze mnie, więc miałem czas, żeby dojść do pełni zdrowia, popracować nad formą i być gotowym do pomocy w turnieju finałowym – skomentował przyjmujący.

W wielkim finale tegorocznej Ligi Światowej nie brakowało niczego. Po pięciu ciekawych setach triumfowali reprezentanci Francji, którzy w tie-breaku musieli odrabiać straty. – Żeby wygrać z Brazylią, musisz zagrać perfekcyjnie. Kiedy to Brazylijczycy są po drugiej stronie siatki, zawsze chodzi o detale. Miałem szczęście w obronie, która okazała się kluczowa dla losów tie-breaka. Potem Kevin Le Roux popisał się dobrą serią w polu zagrywki i pozwolił nam utrzymać prowadzenie aż to końca. Musisz wykorzystywać każdą okazję do zdobycia punktu przeciwko Brazylii, bo nigdy nie jest łatwo wygrać na jej terenie. To był wspaniały mecz w naszym wykonaniu, to jak sen – podsumował finałowy pojedynek Earvin Ngapeth. Przyjmujący podstawową rolę odegrał jednak dopiero w turnieju finałowym, we wcześniejszym etapie jedynie sporadycznie pojawiając się na boisku. – Niewiele grałem w rundzie kontynentalnej. Zespół radził sobie bardzo dobrze i beze mnie, więc miałem czas, żeby dojść do pełni zdrowia, popracować nad formą i być gotowym do pomocy w turnieju finałowym – wyjaśnił Ngapeth.Earvin Ngapeth MVP Final Six

Trójkolorowi po raz drugi wygrali Ligę Światową i po raz drugi uczynili to w Brazylii. Tym razem ekipa prowadzona przez trenera Laurenta Tillie grała przy ponad dwudziestotysięcznej publiczności. – Naprawdę lubię grać przy pełnych trybunach. Lubię grać, kiedy kibice wspierają mój zespół, ale komfortowo czuję się również, kiedy fani są przeciwko nam – skomentował Francuz. MVP turnieju finałowego podkreślił jednocześnie, że jednym z elementów, które zadecydowały o zwycięstwie jego drużyny, jest atmosfera. – Jesteśmy jak rodzina. Wielu z nas zaczęło grać razem jeszcze w młodym wieku i to wspaniałe, że przez tyle lat jesteśmy razem, niosąc nasz kraj na sam szczyt. Trener Tillie grał z moim tatą i trzymał mnie na rękach, kiedy byłem jeszcze dzieckiem. Zwycięstwo z tym zespołem naprawdę wiele znaczy – mówił Earvin Ngapeth. Dwa lata temu po zdobyciu złotego medalu Ligi Światowej Francuzi świętowali także mistrzostwo Europy, jak będzie w tym roku?

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved