Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Earvin N’Gapeth zakażony koronawirusem

Earvin N’Gapeth zakażony koronawirusem

fot. Klaudia Piwowarczyk

We wtorek 17 marca 2019 doszło do pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Kazaniu. Infekcja została wykryta u siatkarza tamtejszego klubu, przyjmującego Earvina N’Gapetha.

Według Business Online, jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, zawodnik Zenitu Kazań – Earwin N’Gapet, zaraził się koronawirusem.  Według szefa służby prasowej Prezydenta Republiki Tatarstanu Lilii Galimowej, sportowiec ma się dobrze. Przypomnijmy, że Zenit Kazań zajął drugie miejsce po fazie zasadniczej w lidze rosyjskiej i czeka na potencjalnego rywala w play-off. W Lidze Mistrzów w fazie grupowej ekipa z Kazania dwukrotnie musiała uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla i odpadła z dalszych rozgrywek.Do sytuacji odniósł się dyrektor Zenitu Oleg Bryzgałow – Po zakończeniu sezonu regularnego w lidze rosyjskiej nasi gracze otrzymali kilka dni odpoczynku, które Earvin N’Gapet spędził w swojej ojczyźnie. Nocnym lotem wrócił do Kazania. Następnego ranka skontaktował się z lekarzem klubu, zgłaszając oznaki przeziębienia. Nasz lekarz poprosił go, aby został w domu i aby z nikime się nie kontaktował i zadzwonił na specjalną infolinię. Specjalny zespół przybył do domu N’Gapeta, aby go hospitalizować w szpitalu chorób zakaźnych. Dziękuję Earvinowi za jego zrozumienie i zdyscyplinowane podejście do instrukcji lekarza. Pozwoliło to uniknąć kontaktu z innymi graczami i personelem klubu. Earvin jest obecnie pod nadzorem lekarzy, jego stan jest dobry. Menedżerowie klubu i personel trenerski są z nim w stałym kontakcie telefonicznym. Życzymy Earvinowi szybkiego powrotu do zdrowia i czekamy na jego powrót do zespołu – zakończył Bryzgałow.

Wybuch COVID-19 miał miejsce pod koniec 2019 r. W Wuhan (prowincja Hubei, Chiny). Do tej pory ponad 200 tysięcy ludzi zostało zarażonych wirusem na całym świecie. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 9 tysięcy osób. W Rosji zarejestrowano już ponad 190 przypadków. Ministerstwo Sportu Federacji Rosyjskiej zaproponowało zawieszenie wszystkich rozgrywek w każdej dyscyplinie sportu.

źródło: championat.com, zenit-kazan.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved