Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Earvin N’Gapeth: Wracam na boisko

Earvin N’Gapeth: Wracam na boisko

fot. Klaudia Piwowarczyk

Skrzydłowy reprezentacji Francji i bohater Ligi Światowej 2017, Earvin N’Gapeth, wraca do zdrowia po kontuzji i na pewno zagra podczas polskich mistrzostw Europy. – Wracam na boisko – poinformował fanów i ostrzegł rywali as mistrzów Europy.

Francuzi w Polsce bronić będą mistrzostwa Starego Kontynentu, po które sięgnęli w 2015 roku w Sofii. Dwa lata temu kluczowym zawodnikiem Les Bleus był oczywiście Earvin N’Gapeth, który poprowadził też Trójkolorowych do wspaniałego triumfu w tegorocznej Lidze Światowej. W Kurytybie Francuzi wygrali wszystkie mecze, a N’Gapeth został MVP turnieju finałowego.Po nim as atutowy Francuzów doznał kontuzji pleców i musiał odpocząć od gry. Przeszedł szereg badań i zabiegów, by ustalić, jak poważny jest uraz. Mówiło się nawet o tym, że N’Gapeth w ogóle nie pojedzie na ME. – To wielki pech, brakuje go nam na parkiecie i nie wiem, czy będzie gotowy do gry. Cała ta sytuacja nie jest dla nas łatwa – skarżył się podczas Memoriału Wagnera selekcjoner Laurent Tillie, który nie mógł w Krakowie skorzystać z usług N’Gapetha.

Teraz okazało się, że lider i motor napędowy reprezentacji Francji przyleci do Polski i będzie gotowy do gry. – Wracam na boisko – krótko przekazał fanom za pomocą mediów społecznościowych Earvin N’Gapeth. Laurent Tillie powołał go „zaocznie” na ME, widać ryzyko się opłaciło, bo Francuzi zagrają w Polsce ze swoim gwiazdorem w składzie.

Les Bleus w grupie D stawią czoła Belgii, Holandii i Turcji. Swoje mecze rozegrają w katowickim Spodku.

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved