Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Earvin N’Gapeth: Najtrudniejsze jest już za mną

Earvin N’Gapeth: Najtrudniejsze jest już za mną

fot. Klaudia Piwowarczyk

Rosyjskie media poinformowały o pozytywnym wyniku Earvina N’Gapetha w teście na koronawirusa. Okazało się, że Francuz jest w szpitalu już kilka dni, ale dopiero w czwartek zabrał głos na temat swojego zdrowia. – COVID-19 wykryto u mnie już tydzień temu. Najtrudniejsze jest już za mną. To były trzy skomplikowane dni, ale jest już lepiej. Opuszczę szpital w ciągu tygodnia. Proszę wszystkich, po prostu zostańcie w domu, aby to nie stało się także innym – napisał Francuz.

Według rosyjskich mediów N’Gapeth zaraził się wirusem SARS-CoV-2 podczas urlopu we Francji, gdzie wyjechał kilka dni po zakończeniu sezonu regularnego w Rosji. Miał wrócić na fazę play-off Superligi, jednak po przylocie do Kazania poczuł się źle i wezwał lekarza z prośbą o diagnozę. Testy potwierdziły, że siatkarz cierpi na chorobę COVID-19. Został przewieziony do szpitala zakaźnego w Kazaniu, gdzie jest leczony do dziś. Obecny stan jego zdrowia ocenia się jako dobry.Władze rosyjskiej siatkówki w piątek zadecydowały o zawieszeniu wszystkich rozgrywek. – Jeszcze dwa dni temu w Nowosybirsku sprzedawano normalnie bilety. Fabian mówił, że traktuje mecz z Zenitem St. Petersburg jak sparing, bo nie wie czy nawet pojadą do Nowosybirska na rewanż. Zaraz jednak trafiliby na włoską Modenę, więc możliwości dokończenia europejskich pucharów nie widać. Koronawirus zaskoczył Rosjan także w tym regionie, mimo że są bardzo oddaleni. Informacja o N’Gapethcie poraziła rosyjską ligę, nadal jednak czekają na decyzje o ewentualnym zawieszeniu rozgrywek – powiedział Wojciech Drzyzga cytowany przez portal polsatsport.pl.

– Jesteśmy narażeni na to cholerstwo na każdym kroku. Wystarczy, że opuścimy swój dom czy hotel. Earvin jest potwierdzeniem, że ten problem dotyczy wszystkich. Jestem bardzo ciekawy, jak zareaguje środowisko siatkarskie w Rosji. On funkcjonował w klubie, szatni, mieszkał w jednym pokoju z kolegą z zespołu… Od tego się nie ucieknie, kontakt i narażenie całej drużyny jest automatyczne – dodał Łukasz Kadziewicz.

 

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved