Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > E.Leclerc Radomka Radom wybrała kapitana

E.Leclerc Radomka Radom wybrała kapitana

fot. volleymob.com

Po rozegraniu kolejnego turnieju E. Leclerc Radomka Radom zdecydowała się przedstawić nowego kapitana drużyny. W sezonie 2019/2020 ta rola przypadnie chorwackiej przyjmującej – Mii Jerkov.- Mam nadzieję, że dziewczyny mi zaufają. Ja kolejny sezon chciałabym cieszyć się grą w siatkówkę, tak jak do tej pory. Bardzo się cieszę, że będę grać w Polsce. Ludzie tutaj naprawdę kochają siatkówkę, a ja chcę dzielić się z kibicami każdą chwilą. Jestem pewna, że stworzymy dobry zespół zarówno na parkiecie, jak i poza nim– mówi nowa kapitan zespołu z Radomia.

Decyzją sztabu szkoleniowego i drużyny, kapitanem została Mia Jerkov. Mierzy 192 centymetry i gra na pozycji przyjmującej. Kocha podróże, windsurfing i czytanie książek. Co ciekawe jej ulubioną pozycją jest „Idiota” Dostojewskiego. W wolnym czasie słucha muzyki, a najchętniej U2 i  Red Hot Chili Peppers. Ma na swoim koncie występy na największych zagranicznych boiskach, Mistrzostwo Rosji, Wicemistrzostwo Korei Południowej oraz Puchar KOVO. Jest reprezentantką Chorwacji. Razem z kadrą zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Śródziemnomorskich w 2009 roku. – Mia to bardzo waleczna zawodniczka. Myślę, że doskonale sprawdzi się jako kapitan Radomki. Dziewczyny ją lubią, ja też mam do niej zaufanie. Po ostatnich meczach sparingowych wie już z czym wiąże się jej dodatkowa funkcja –mówi trener Jacek Skrok.Sezon 2019/2020 będzie dla Mii Jerkov dużym wyzwaniem. Jak poradzi sobie w nowej roli? – Mam nadzieję, że dziewczyny mi zaufają. Ja kolejny sezon chciałabym cieszyć się grą w siatkówkę, tak jak do tej pory. Bardzo się cieszę, że będę grać w Polsce. Ludzie tutaj naprawdę kochają siatkówkę, a ja chcę dzielić się z kibicami każdą chwilą. Jestem pewna, że stworzymy dobry zespół zarówno na parkiecie, jak i poza nim– mówi nowa kapitan E.Leclerc Radomki Radom.

Pierwszą okazję, żeby zobaczyć Mię Jerkov na parkiecie radomscy kibice będą mieli jeszcze przed rozpoczęciem ligi.  4 października w radomskiej hali MOSiR rozegrany zostanie mecz pokazowy z KS DevelopRes SkyRes Rzeszów.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved