Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dynamo Moskwa rozwiązało kontrakt z A. Obmoczajewem

Dynamo Moskwa rozwiązało kontrakt z A. Obmoczajewem

fot. vcdinamo.ru

Rosyjski libero Aleksiej Obmoczajew nie ma ostatnio dobrej passy. Obecnie mistrz olimpijski z Londynu pozostaje bez klubu po tym, jak kontrakt z nim rozwiązało Dynamo Moskwa. O rozwiązaniu umowy z zawodnikiem poinformowali działacze klubu. Powodem takiej decyzji jest naruszenie warunków umowy przez zawodnika.

Obmoczajew barwy klubu ze stolicy Rosji reprezentował od 2013 roku, przeniósł się do Dynama z Zenitu Kazań. W uzasadnieniu decyzji o przerwaniu współpracy z zawodnikiem podano, iż naruszył on warunki umowy. – Aleksiej Obmoczajew naruszył warunki umowy, opuszczał treningi, a jego zachowanie nie miało wiele wspólnego z profesjonalizmem. Zgodnie z warunkami kontraktu mogliśmy zerwać umowę i tak też zrobiliśmy. Żałujemy, że tak się stało, miał przyzwoity sezon. Nie wiemy, co się z nim dzieje obecnie, jego samochód wciąż stoi na parkingu – poinformował rzecznik prasowy klubu, Michał Komarow.

Już wcześniej informowaliśmy, że m.in. dwukrotny mistrz Rosji, trzykrotny zdobywca Superpucharu Rosji, zwycięzca Ligi Mistrzów w sezonie 2011/2012 i Pucharu CEV (2014/2015) został już wcześniej z powodów dyscyplinarnych odsunięty od drużyny, ostatni raz zagrał 9 marca przeciwko Lokomotiwowi Nowosybirsk. Obmoczajew już wielokrotnie sprawiał problemy dyscyplinarne, co skutkowało różnymi karami.  Niedawno wykryto w jego organizmie substancje wpływające na kondycję psychiczną. Ostatnio Aleksiej Obmoczajew w reprezentacyjnej koszulce wystąpił podczas turnieju w Berlinie, gdzie Sborna wywalczyła kwalifikację olimpijską, ale dopiero od decyzji FIVB z uwagi na ostatnie wpadki dopingowe, głównie tą Aleksandra Markina, zależy, czy pojedzie do Rio de Janeiro. Z kadrą libero ten oprócz mistrzostwa olimpijskiego ma na koncie także złoto Pucharu Świata (2011) i Ligi Światowej (2011).źródło: inf. własna, rsport.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved