Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dynamo Kazań i Moskwa powalczą o Puchar Rosji

Dynamo Kazań i Moskwa powalczą o Puchar Rosji

fot. Arkadiusz Buczyński

W Kazaniu trwają właśnie decydujące rozstrzygnięcia Pucharu Rosji kobiet. W pierwszym półfinale zespół Dynama Moskwa w trzech setach uporał się z ekipą Jeniseju Krasnojarsk. W drugim meczu było więcej emocji, 3:1 triumfowało Dynamo Kazań. 

Warto nadmienić, że siatkarki w Rosji są dyskryminowane, a wszystko z powodu finansów. Nagroda w Pucharze Rosji mężczyzn wynosiła 10 milionów rubli, z kolei dla kobiet nie przewidziano żadnych nagród finansowych, co zresztą w Rosji jest uważane za rzecz zupełnie normalną. Jedynym bonusem dla zwycięzcy Pucharu Rosji kobiet jest udział w Pucharze CEV.W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny Dynama Moskwa i Jeniseju Krasnojarsk. Przez dwa pierwsze sety siatkarki ze stolicy nie dały rywalkom żadnych szans, całkowicie kontrolowały bieg wydarzeń na boisku. Niemała w tym zasługa Natalii Gonczarowej czy Bethani de la Cruz, które przejęły na siebie obowiązek zdobywania punktów. Przeciwniczki popełniały sporo błędów, odbierając sobie szansę na dobry wynik. Pierwsza partia wygrana przez Dynamo bardzo pewnie, bo różnicą 10 „oczek”, druga miała niemalże bliźniaczy przebieg (25:14). Siatkarki Jeniseju postawiły wszystko na jedną kartę, choć przegrywały już 0:4. Wzmocnienie zagrywki okazało się kluczowe do postawienia bloku i szybko straty zostały zniwelowane. Wydawać by się mogło, że  to będzie bodziec do sprawienia niespodzianki, ale zawodniczki z Moskwy udowodniły, że są o wiele bardziej doświadczoną ekipą i w końcówce zachowały więcej zimnej krwi.

Dynamo Moskwa – Jenisej Krasnojarsk 3:0
(25:15, 25:14, 25:22)

W drugim półfinale zagrały gospodynie turnieju, siatkarki Dynama Kazań. Pierwsza partia przebiegała pod ich dyktandem, bowiem nie pozwoliły ekipie Protonu Saratow na zaprezentowanie swoich umiejętności. Dość pewnie triumfowały, co musiało uśpić ich czujność, po zmianie stron to rywalki miały więcej argumentów (25:19). Taki rezultat musiał w miejscowych wyzwolić agresję, ponieważ w dwóch następnych setach oddały tylko 25 „oczek”.

Dynamo Kazań – Proton Saratow  3:1
(25:18, 19:25, 25:15, 25:10)

Finałowy pojedynek pomiędzy Dynamo Kazań i Dynamo Moskwa zaplanowano na godz. 17:00 lokalnego czasu, z kolei o 14:30 odbędzie się mecz o 3. miejsce. Siatkarki z Moskwy Puchar Rosji zdobyły trzykrotnie (2009, 2011, 2013), a ich rywalki z Kazania triumfowały dwa razy (2010, 2012).

 

źródło: volley.ru, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved