Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia K: Dwukrotna mistrzyni olimpijska zostaje w klubie

Brazylia K: Dwukrotna mistrzyni olimpijska zostaje w klubie

fot. fot. fivb.com

W Brazylii kluby nie próżnują i podpisywane są kolejne kontrakty na następny sezon. Dwukrotna mistrzyni olimpijska, Jaqueline Carvalho zdecydowała się przedłużyć umowę z Osasco Audax/São Cristóvão Saúde. Z kolei  Dentil/Praia Clube, który okazał się najlepszy w fazie zasadniczej tegorocznej ligi brazylijskiej, jest blisko pozyskania środkowej pochodzącej z Dominikany.

Jaqueline Carvalho to jedna z najbardziej rozpoznawalnych brazylijskich siatkarek. Wraz z reprezentacją zdobyła dwa złote medale igrzysk olimpijskich, a także pięciokrotnie triumfowała w rozgrywkach World Grand Prix. Przyjmująca była  wielokrotnie mistrzynią Brazylii, grając w Osasco wywalczyła w 2012 roku również złoto Klubowych Mistrzostw Świata. W barwach tego zespołu występowała z przerwami w latach 2002-2004 i 2009-2014. Do z Osasco Audax/São Cristóvão Saúde powróciła w 2019 i zdecydowała się pozostać w klubie na kolejny sezon.Według brazylijskich mediów, do Dentil/Praia Clube, który okazał się najlepszy w fazie zasadniczej w sezonie 2019/20, przejdzie dominikańska środkowa, Jineiry Martinez. Siatkarka ma na swoim koncie złoto mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów dobyte w ubiegłym roku. W poprzednim sezonie zawodniczka była bez klubu. W Dentil/Praia Clube od sezonu 2019/20 występuje jej starsza siostra, Brayelin Martinez. Jej pozostanie w drużynie jeszcze nie jest pewne, siatkarka jest w trakcie negocjacji z klubem.

Z kolei do Pinheiros, który po fazie zajmował dziewiątą lokatę w tabeli rozgrywek, dołączy 24-letnia środkowa Gabi Martins, która w poprzednim sezonie występowała w portugalskim Clube Kairos.

źródło: inf. własna, volleyball.it, webvolei.com.br

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved